Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/22/2020 09:49 PM
               2020 Ed Murphey Classic - 8/21/2020 to 8/22/2020                
                       Hosted by Memphis Youth Athletics                       
                                  Memphis, TN                                  
                                    Results                                    
 
Women 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Kaela Edwards                Adidas                 2:01.12   2 
  2 Sammy Watson                 Adidas                 2:02.41   2 
  3 Sophia Gorriaran             Moses Brown            2:02.90   2 
  4 Julia Rizk                   District TC            2:03.45   2 
  5 Ersula Farrow                Garden State           2:03.63   2 
  6 Molly Sughroue               CSTC Elite             2:04.78   1 
  7 Hannah Segrave               New Balance/           2:04.82   2 
  8 Kenyetta Iyevbele            HOKA ONE ONE           2:05.32   1 
  9 Megan Malasarte              ATC Elite              2:06.02   1 
 10 Annette Melcher              CSTC Elite             2:07.51   1 
 11 Meghan Manley                HOKA ONE ONE           2:08.58   2 
 12 Rachael Walters              ATC Elite              2:09.22   1 
 -- Jenna Hinkle                 HOKA ONE ONE               DNF   1 
 -- Jazmine Fray                 UA/District                DNF   2 
 
Women 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Helen Schlachtenhaufen       Saucony Free           4:08.39  
  2 Emily Lipari                 Adidas/Missi           4:09.75  
  3 Yolanda Ngarambe             ATC Elite              4:10.03  
  4 Dani Aragon                  HOKA ONE ONE           4:11.25  
  5 Taylor Werner                Arkansas               4:13.57  
  6 Megan Mansy                  HOKA ONE ONE           4:14.50  
  7 Gabbi Jennings               Furman Elite           4:14.61  
  8 Lauren Johnson               Adidas                 4:16.59  
  9 Kaela Edwards                Adidas                 4:20.28  
 10 Tricia Terry                 Team Green R           4:22.46  
 11 Lindsey Putman               CSTC Elite             4:28.92  
 12 Alicia Douglas               CSTC Elite             4:29.14  
 13 Ayla Granados                HOKA ONE ONE           4:29.83  
 14 Brianna Stratz               ATC Elite              4:33.89  
 -- Jazmine Fray                 UA/District                DNF  
 -- Ce'Aira Brown                HOKA ONE ONE               DNF  
 -- Dana Mecke                   CSTC Elite                 DNF  
 
Men 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alex Amankwah                District TC            1:46.67   2 
  2 Robert Downs                 Diadora                1:46.98   2 
  3 Michael Saruni               Adidas                 1:47.15   2 
  4 Erik Sowinski                Brooks Beast           1:47.35   2 
  5 Edose Ibadin                 District TC            1:47.78   2 
  6 James Gilreath               Team Green R           1:49.63   2 
  7 John Lewis                   District TC            1:49.90   1 
  8 Tripp Hurt                   LEVER Runnin           1:51.84   1 
  9 Cameron Laverty              Team Green R           1:52.12   1 
 10 Brandon Phillips             Unattached             1:55.31   1 
 11 Dylan Capwell                ATC Elite              1:55.52   2 
 12 Michael Twist                Unattached             1:58.62   1 
 -- John Lewis (Pacer)           District TC                DNF   2 
 
Men 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Graham Crawford              HOKA ONE ONE           3:40.34  
  2 Ryan Adams                   Furman Elite           3:41.25  
  3 Abraham Alvarado             ATC Elite              3:42.43  
  4 Kasey Knevelbaard            Unattached             3:43.70  
  5 Jacob Dumford                District TC            3:43.97  
  6 Ricky Romero                 ATC Elite              3:44.95  
  7 Jake Edwards                 Columbus Run           3:45.72  
  8 Kendall Muhammad             Tinman Track           3:46.41  
  9 Avery Bartlett               ATC Elite              3:49.81  
 10 Bryce Richards               Unattached             3:49.99  
 11 Edward Kemboi                ATC Elite              3:50.28  
 12 Colin O'Mara                 Unattached             3:51.88  
 13 Matt Giannino                Unattached             3:54.77  
 14 Cayce Reese                  Unattached             4:01.93  
 15 Michael Smith                Unattached             4:07.27  
 -- Tripp Hurt                   LEVER Runnin               DNF  
 
Mixed 3200 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jake Arnold                M Unattached             9:54.15  
  2 Parker Russ                M Unattached             9:57.47  
  3 Jake Ryan                  M Unattached            10:05.59  
  4 Robert Randall             M Unattached            10:10.64  
  5 Samuel Tankersley          M Unattached            10:21.61  
  6 Adam Willett               M Unattached            10:41.91  
  7 Robert Kamin               M Unattached            10:43.51  
  8 Trevor Hodgson             M Unattached            10:48.42  
  9 Allison Newman             W Unattached            10:49.80  
 10 William Lloyd              M Unattached            11:02.25  
 11 Ann-Marie Braese           W Unattached            11:04.19  
 12 Justin Stembridge          M Unattached            11:06.67  
 13 Ben Evangelisti            M Unattached            11:11.50  
 14 Olivia Barnes              W Unattached            11:39.54  
 15 Lydia Tankersley           W Unattached            11:43.30  
 16 Gracey Owen                W Unattached            11:46.17  
 17 Hunter Potempa             M Unattached            11:57.32  
 18 Grace Gibson               W Unattached            12:32.48  
 19 Anissa Pokorny-Yadav       W Unattached            12:48.75  
 -- Jenna Hinkle               W Unattached                 DNF  
 -- Billy Cvecko               M Unattached                 DNF