Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/30/2021 04:26 PM
                2021 Texas Tech Invite - 1/29/2021 to 1/30/2021                
                        Hosted by Texas Tech University                        
                    Sports Performance Center - Lubbock, TX                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Aleia Hobbs, LSU                            
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Hannah Cunliffe, Oregon                     
    Facility: F  7.15  1/13/2018   Mikiah Brisco, LSU                          
        Meet: M  7.15  1/25/2019   Twanisha Terry, USC                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sydney Washington         SR Baylor                    7.39Q  2 
  2 Immanuela Aliu            JR Texas A&M                 7.42Q  3 
  3 Rachel Hall               JR Texas A&M                 7.54Q  1 
  4 Demitra Carter            SR Baylor                    7.60q  3 
  5 Peyton Ricks              JR Texas Tech                7.61q  3 
  6 Le-Taija Jackson          SO Texas Tech                7.63q  2 
  7 Hope Glenn                SR TCU                       7.64q  1 
  8 Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                7.67q  1  7.662
  9 Morganne Mukes            SR Kansas                    7.67   1  7.668
 10 Teleda Williams           JR TCU                       7.69   1  7.683
 11 Caira Pettway             SR Baylor                    7.69   2  7.686
 12 Bria Bullard              FR Baylor                    7.69   3  7.690
 13 Kiah Dubarry-Gay          FR Texas Tech                7.77   3 
 14 Daja Gordon               SR Texas Tech                7.85   2 
 15 Aubrey Ridgeway           SR Air Force                 7.92   2 
 16 Sanye Ford                SO Oklahoma Sta              7.93   1 
 17 Zoe Iwu                   FR Air Force                 8.34   3 
 -- Kailei Collins            FR Texas Tech                 DNS   2 
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
================================================================
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Aleia Hobbs, LSU                            
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Hannah Cunliffe, Oregon                     
    Facility: F  7.15  1/13/2018   Mikiah Brisco, LSU                          
        Meet: M  7.15  1/25/2019   Twanisha Terry, USC                         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Sydney Washington         SR Baylor                    7.35  
  2 Immanuela Aliu            JR Texas A&M                 7.39  
  3 Peyton Ricks              JR Texas Tech                7.43  
  4 Rachel Hall               JR Texas A&M                 7.55  
  5 Demitra Carter            SR Baylor                    7.63  
  6 Hope Glenn                SR TCU                       7.68  
  7 Le-Taija Jackson          SO Texas Tech                7.75  
 -- Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                 DNS  
 
Event 2  Women 200 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 22.38  3/10/2018   Gabby Thomas, Harvard                       
    Facility: F 22.86  2/1/2020    Anavia Battle, Ohio State                   
        Meet: M 22.86  2/1/2020    Anavia Battle, Ohio State                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Laila Owens               FR Texas A&M                23.47   1 
  2 Jania Martin              JR Texas A&M                23.65   1 
  3 Immanuela Aliu            JR Texas A&M                23.78   2 
  4 Peyton Ricks              JR Texas Tech               23.83   1 
  5 Sydney Washington         SR Baylor                   23.93   2 
  6 Rachel Hall               JR Texas A&M                24.01   3 
  7 Ackera Nugent             FR Baylor                   24.13   1 
  8 Demitra Carter            SR Baylor                   24.40   2 
  9 Kiah Dubarry-Gay          FR Texas Tech               24.56   3 
 10 Aubrey Ridgeway           SR Air Force                24.64   5 
 11 Kiara Lester              NA UNAT-Texas T             24.70   4 
 12 Honour Finley             SR Kansas                   24.76   7  24.753
 13 Nayanna Dubarry-Gay       FR Texas Tech               24.76   2  24.760
 14 Tatianna Martinez         SO TCU                      24.82   5  24.813
 15 Teleda Williams           JR TCU                      24.82   3  24.820
 16 Morganne Mukes            SR Kansas                   24.94   3 
 17 Bria Bullard              FR Baylor                   25.11   5 
 18 Anna Siemens              SR Kansas                   25.34   7 
 19 Kennedy Bailey            SR Baylor                   25.61   6 
 20 Cierra Wash               FR Baylor                   25.69   6 
 21 Hope Glenn                SR TCU                      25.84   4 
 22 Grace Proesch             JR Air Force                25.97   6 
 23 Kaylor Harris             SR Texas Tech               26.25   5 
 24 Sarah Yocum               SR Baylor                   26.26   7 
 25 Zoe Iwu                   FR Air Force                26.35   7 
 26 Michelle Roca             JR Air Force                26.41   6 
 -- Satanya Wright            SR TCU                        DNS   4 
 -- Daja Gordon               SR Texas Tech                 DNS   4 
 
Event 3  Women 400 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 50.34  3/10/2018   Kendall Ellis, USC                          
    Facility: F 51.39  2/9/2018    Georganne Moline, NIKE                      
        Meet: M 52.25  1/25/2019   Kaelin Roberts, USC                         
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Charokee Young            SO Texas A&M                52.64   2 
  2 Syaira Richardson         SR Texas A&M                53.28   1 
  3 Jania Martin              JR Texas A&M                53.59   2 
  4 Arria Minor               SO Baylor                   53.98   1 
  5 Honour Finley             SR Kansas                   54.02   1 
  6 Tierra Robinson-Jones     JR Texas A&M                54.38   1 
  7 Lexye Price               JR Texas Tech               56.11   2 
  8 Kavia Francis             FR Baylor                   56.22   3 
  9 Tatianna Martinez         SO TCU                      56.44   4 
 10 Tontyana Sanders          SR Baylor                   56.45   4 
 11 Satanya Wright            SR TCU                      56.83   2 
 12 Arius Williams            SO Arizona Stat             57.00   3 
 13 Ma'Kayla Dickerson        SO Arizona Stat             57.03   3 
 14 Asiah Fields              JR TCU                      57.13   4 
 15 Michelle Roca             JR Air Force                57.25   4 
 16 Cierra Wash               FR Baylor                   57.86   4 
 17 Briana Garcia             JR Baylor                   58.04   3 
 18 Anna Siemens              SR Kansas                   58.29   3 
 19 Grace Proesch             JR Air Force                58.54   2 
 
Event 4  Women 800 Meter Run
===================================================================
  Collegiate: C 2:00.69  2/11/2017   Jazmine Fray, Texas A&M                   
    Facility: F 2:03.99  2/23/2019   Marleena Eubanks, Kansas                  
        Meet: M 2:06.48  1/26/2019   Alyssa Brewer, USC                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Aaliyah Miller            SR Baylor                 2:05.32M  1 
  2 Dominique Mustin          FR Texas A&M              2:08.44   1 
  3 Lilly Lavier              FR Oklahoma Sta           2:10.67   1 
  4 Joanna Archer             JR Texas Tech             2:12.51   1 
  5 Lena Lebrun               SO Arizona Stat           2:12.63   1 
  6 Maddie Salek              JR Oklahoma Sta           2:12.70   1 
  7 Rilee Rigdon              JR Oklahoma Sta           2:13.45   2 
  8 Brooke Barrington         JR Texas A&M              2:13.45   2 
  9 Jasmin Muhammad-Graham    FR TCU                    2:13.48   2 
 10 Caitlin Rose              SO Arizona Stat           2:14.33   1 
 11 Stephanie Moss            FR Oklahoma Sta           2:14.86   1 
 12 Rachel Bernardo           SR Texas A&M              2:15.28   2 
 13 Mackenzie Michael         FR Oklahoma Sta           2:15.95   2 
 14 Lailah White              FR TCU                    2:21.23   2 
 15 Sadie Hamrin              JR Baylor                 2:22.68   2 
 16 Kendall Mansukhani        FR Baylor                 2:29.10   2 
 
Event 5  Women 1 Mile Run
================================================================
  Collegiate: C 4:25.91  2/28/2009   Jenny Barringer, Colorado                 
    Facility: F 4:40.62  1989        Wilma Vanonna, UTEP                       
        Meet: M 4:58.31  1/27/2018   Linda Cheruiyot, UTEP                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lena Lebrun               SO Arizona Stat           4:58.15M 
  2 Rilee Rigdon              JR Oklahoma Sta           5:03.88  
  3 Rachel Bernardo           SR Texas A&M              5:04.00  
  4 Lilly Lavier              FR Oklahoma Sta           5:06.10  
  5 Caitlin Rose              SO Arizona Stat           5:11.09  
  6 Mazie Larsen              JR Baylor                 5:12.89  
  7 Kasey Sutryk              FR Baylor                 5:21.82  
  8 Kyra Young                JR Texas Tech             5:27.15  
 -- Sadie Hamrin              JR Baylor                     DNS  
 -- Kendall Mansukhani        FR Baylor                     DNS  
 -- Stephanie Moss            FR Oklahoma Sta               DNS  
 
Event 6  Women 3000 Meter Run
================================================================
  Collegiate: C 8:41.60  2/3/2018    Karissa Schweizer, Missouri               
    Facility: F 9:20.71  2/23/2019   Sharon Lokedi, Kansas                     
        Meet: M 9:35.72  1/27/2018   Belle Wallace, Oklahoma                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mariana Martinez          FR TCU                   10:13.65  
  2 Binta Ka                  JR Texas Tech            10:40.88  
  3 Evelyn Mandel             SR TCU                   10:46.73  
  4 Hanna Sanchez             SR Texas Tech            11:02.68  
  5 Jazmyn Martinez           JR Texas Tech            11:08.58  
 -- Mazie Larsen              JR Baylor                     DNS  
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
  Collegiate: C  7.78  1/1/2019    Brianna Rollins, Clemson                    
    Facility: F  7.86  1/18/2020   Tonea Marshall, LSU                         
        Meet: M  7.93  1/31/2020   Tiara McMinn, Miami (Fla.)                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Keira Christie Galloway   JR Arizona Stat              8.32Q  1 
  2 Kennedy Bailey            SR Baylor                    8.33Q  2 
  3 Kennedy Smith             SR Texas A&M                 8.35q  1 
  4 Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                8.38q  1 
  5 Katie Thompson            FR Air Force                 8.87q  1 
  6 Sarah Yocum               SR Baylor                    9.15q  2 
  7 Kaylor Harris             SR Texas Tech                9.59q  2 
 -- Demisha Roswell           JR Texas Tech                 DNF   2 
 -- Lexye Price               JR Texas Tech                 DNF   1 
 -- Kaylah Robinson           SR Texas A&M                  DNS   2 
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
  Collegiate: C  7.78  1/1/2019    Brianna Rollins, Clemson                    
    Facility: F  7.86  1/18/2020   Tonea Marshall, LSU                         
        Meet: M  7.93  1/31/2020   Tiara McMinn, Miami (Fla.)                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Kennedy Bailey            SR Baylor                    8.25  
  2 Kaylor Harris             SR Texas Tech                8.36  
  3 Keira Christie Galloway   JR Arizona Stat              8.38  
  4 Katie Thompson            FR Air Force                 9.01  
  5 Sarah Yocum               SR Baylor                    9.04  
  6 Kennedy Smith             SR Texas A&M                17.29  
 -- Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                 DNS  
 
Event 9  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
  Collegiate: C 3:27.03  3/11/2017   USC                                       
                         Pettigrew, Iuel, Hill, Ellis                      
    Facility: F 3:32.87  2/1/2020    USC, USV                                  
                         Lear, Roberts, Cockrell, Constantine              
        Meet: M 3:31.25  1/26/2019   USC, USC                                  
                         A Cockrell, B Lear, K Constantine, K Roberts      
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Texas A&M                                           3:31.09M  1 
     1) Jania Martin JR                 2) Syaira Richardson SR           
     3) Charokee Young SO               4) Athing Mu FR                   
  2 Baylor                                              3:35.79   1 
     1) Arria Minor SO                  2) Sydney Washington SR           
     3) Aaliyah Miller SR               4) Lily Williams FR               
  3 Texas Tech                                          3:43.02   1 
     1) Lexye Price JR                  2) Nayanna Dubarry-Gay FR         
     3) Le-Taija Jackson SO             4) Sylvia Schulz SO               
  4 TCU                                                 3:46.51   1 
     1) Asiah Fields JR                 2) Satanya Wright SR              
     3) Teleda Williams JR              4) Tatianna Martinez SO           
  5 Baylor  'B'                                         3:49.63   2 
     1) Briana Garcia JR                2) Tontyana Sanders SR            
     3) Kavia Francis FR                4) Sarah Yocum SR                 
  6 Oklahoma State                                      3:49.82   2 
     1) Kalaya Ali SO                   2) Tori Ortiz JR                  
     3) Nicolette Dixon SR              4) Maddie Salek JR                
  7 Air Force                                           3:53.24   2 
     1) Aubrey Ridgeway SR              2) Grace Proesch JR               
     3) Zoe Iwu FR                      4) Michelle Roca JR               
  8 TCU  'B'                                            4:03.43   3 
     1) Kennedy Crawford SR             2) Jasmin Muhammad-Graham FR      
     3) Lailah White FR                 4) Nyha Butler FR                 
  9 Baylor  'C'                                         4:08.24   3 
     1) Kendall Mansukhani FR           2) Sadie Hamrin JR                
     3) Mazie Larsen JR                 4) Kasey Sutryk FR                
 -- Texas A&M  'B'                                          DNS   2 
     1) Dominique Mustin FR             2) Laila Owens FR                 
     3) Brooke Barrington JR            4) Jania Martin JR                
 -- Oklahoma State  'B'                                     DNS   3 
     1) Rilee Rigdon JR                 2) Lilly Lavier FR                
     3) Stephanie Moss FR               4) Mackenzie Michael FR           
 
Event 11  Women High Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 1.98m  3/13/2009   Akela Jone, Kansas State                    
  Collegiate: C 1.98m  3/13/2009   Destinee Hooker, Texas                      
    Facility: F 1.96m  2/1/2020    Vashti Cunningham, Nike                     
        Meet: M 1.96m  2/1/2020    Vashti cunningham, NIKE                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rylee Anderson            JR Kansas                   1.76m    5-09.25 
     1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP   XO    O    O  XXX 
  2 Zarriea Willis               Unattached               1.76m    5-09.25 
     1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP  PPP    O  XXO  XXX 
  3 Sidney Sapp               JR Texas Tech               1.71m    5-07.25 
     1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP    O    O  XXX 
  4 Alyssa Miller             JR Baylor                   1.71m    5-07.25 
     1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP    O  XXO  XXX 
  5 Arianna Martinez          JR Air Force                1.66m    5-05.25 
     1.61 1.66 1.71 
        O    O  XXX 
  6 Moorea Long               JR Baylor                   1.66m    5-05.25 
     1.61 1.66 1.71 
       XO    O  XXX 
  7 Kathleen Medill           SR Air Force                1.66m    5-05.25 
     1.61 1.66 1.71 
        O  XXO  XXX 
 -- Lillian Lowe              JR Arizona                     NH            
     1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP  PPP  XXP    X 
 -- Jillian Johnson           SO TCU                        DNS            
     1.61 
      DNS 
 -- Lamara Distin             SO Texas A&M                  DNS            
     1.61 
      DNS 
 -- Tyra Gittens              SR Texas A&M                  DNS            
     1.61 
      DNS 
 
Event 12  Women Pole Vault
==========================================================================
  Collegiate: C 4.75m  1/24/2015   Demi Payne, Stephen F. Austin               
    Facility: F 4.41m  1/23/2021   Tuesdi Tidwell, Baylor                      
        Meet: M 4.52m  1/27/2018   Annie Rhodes- Johnigan, Unattached          
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tuesdi Tidwell            SR Baylor                   4.46mF  14-07.50 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 4.31 4.36 4.41 4.46 4.53 
      PPP  PPP  PPP   XO   XO   XO  PPP  XXO  PPP   XO  XXX 
  2 Ariadni Adamopoulou       SO Oklahoma Sta             4.36m   14-03.50 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 4.31 4.36 4.41 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O  PPP    O  XXX 
  3 Samantha Van Hoecke       JR Kansas                   4.31m   14-01.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 4.31 4.36 
      PPP    O    O   XO    O   XO   XO  XXX 
  4 Haley Rayburn             JR Arizona Stat             4.16m   13-07.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 
      PPP  PPP   XO   XO    O  XXX 
  5 Alex Kubicek              FR Baylor                   4.16m   13-07.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 
      XXO    O  XXO  XXO    O  XXX 
  5 Chinne Okoronkwo             Unattached               4.16m   13-07.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 4.26 
      XXO    O  XXO  XXO    O  XXX 
  7 Tommi Hintnaus            SR Arizona Stat             4.01m   13-01.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  8 Chloe Wall                SR Texas Tech               4.01m   13-01.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 
      PPP  PPP  PPP   XO  XXX 
  9 Sevanna Hanson            SO Arizona Stat             4.01m   13-01.75 
     3.56 3.71 3.86 4.01 4.16 
      PPP  PPP   XO  XXO  XXX 
 10 Sarah Tackitt             SO Texas Tech               3.86m   12-08.00 
     3.56 3.71 3.86 4.01 
      PPP    O    O  XXX 
 11 Tysen Townsend            JR TCU                      3.86m   12-08.00 
     3.56 3.71 3.86 4.01 
      PPP    O   XO  XXX 
 11 Ryleigh Redding           JR Texas Tech               3.86m   12-08.00 
     3.56 3.71 3.86 4.01 
      PPP    O   XO  XXX 
 13 Averie Brook              SR Arizona Stat             3.71m   12-02.00 
     3.56 3.71 3.86 
        O    O  XXX 
 14 Elissa Ray                SR Oklahoma Sta             3.71m   12-02.00 
     3.56 3.71 3.86 
       XO   XO  XXX 
 15 Taylor Starkey            FR Kansas                   3.71m   12-02.00 
     3.56 3.71 3.86 
        O  XXO  XXX 
 -- Anna Griffith             FR Texas Tech                  NH            
     3.56 
      XXX 
 -- Alyssa Fisher             SO TCU                         NH            
     3.56 
      XXX 
 
Event 13  Women Long Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 6.91m  3/9/2012    Whitney Gipson, TCU                         
  Collegiate: C 6.91m  2/23/2002   Elva Goulbourne, Auburn                     
    Facility: F 6.68m  2/1/2020    Yanis David, Puma                           
        Meet: M 6.63m  2/1/2020    Yanis David, Puma                           
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Deborah Acquah            SR Texas A&M                6.62m   21-08.75 
      6.62m  6.40m  6.51m  6.60m  6.58m  FOUL
  2 Zhane Smith               JR Texas A&M                6.30m   20-08.00 
      FOUL  6.07m  5.72m  6.30m  FOUL  FOUL
  3 Saara Hakanen             SO Oklahoma Sta             5.83m   19-01.50 
      FOUL  5.80m  FOUL  5.76m  5.83m  5.56m
  4 Caira Pettway             SR Baylor                   5.75m   18-10.50 
      5.54m  5.39m  5.75m  5.57m  5.55m  5.50m
  5 Ta'nalya Gordon           JR Arizona Stat             5.70m   18-08.50 
      5.14m  5.37m  5.35m  5.57m  5.59m  5.70m
  6 Alex Madlock              SR Baylor                   5.69m   18-08.00 
      FOUL  FOUL  5.69m  FOUL  5.66m  FOUL
  7 Sanye Ford                SO Oklahoma Sta             5.59m   18-04.25 
      FOUL  5.29m  5.56m  5.26m  5.20m  5.59m
  8 Koi Johnson               SO Baylor                   5.57m   18-03.25 
      5.37m  FOUL  5.39m  5.38m  5.57m  5.50m
  9 Katie Thompson            FR Air Force                5.43m   17-09.75 
      5.30m  FOUL  FOUL  5.08m  FOUL  5.43m
 10 Jacinta Fisher            SR Baylor                   5.21m   17-01.25 
      5.13m  5.21m  FOUL            
 11 Kennedy Adams             FR Texas Tech               5.16m   16-11.25 
      5.16m  4.55m  4.97m            
 12 Chelsey Cole              SR Texas Tech               4.28m   14-00.50 
      4.28m  PASS  PASS            
 -- Virginia Kerley           JR Texas Tech                 DNS            
 -- Monae' Nichols            SR Texas Tech                 DNS            
 
Event 14  Women Triple Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 14.53m  1/20/2018   Keturah Orji, Georgia                      
    Facility: F 14.28m  1/23/2021   Ruth Usoro, Texas Tech                     
        Meet: M 14.11m  1/31/2020   Kimberly Williams, adidas                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ruth Usoro                SR Texas Tech              14.07m   46-02.00 
      FOUL  14.07m  13.50m  FOUL  PASS  FOUL
  2 Deborah Acquah            SR Texas A&M               13.75m   45-01.50 
      13.75m  13.40m  13.36m  13.49m  FOUL  PASS
  3 Chelsey Cole              SR Texas Tech              13.01m   42-08.25 
      12.00m  12.34m  13.01m  12.33m  12.63m  12.59m
  4 Alex Madlock              SR Baylor                  12.94m   42-05.50 
      12.46m  12.94m  12.65m  FOUL  FOUL  12.26m
  5 Sydnee Larkin             SO Arizona Stat            12.89m   42-03.50 
      12.64m  12.89m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Saara Hakanen             SO Oklahoma Sta            12.75m   41-10.00 
      12.36m  FOUL  FOUL  12.64m  12.75m  FOUL
  7 Zhane Smith               JR Texas A&M               12.49m   40-11.75 
      12.01m  12.19m  12.49m  PASS  PASS  PASS
  8 Monae' Nichols            SR Texas Tech              12.42m   40-09.00 
      12.42m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Claudimira Landim         SO TCU                     12.30m   40-04.25 
      FOUL  11.99m  12.30m  12.20m  12.13m  FOUL
 11 Kennedy Adams             FR Texas Tech              12.00m   39-04.50 
      11.98m  12.00m  FOUL            
 12 Koi Johnson               SO Baylor                  11.98m   39-03.75 
      FOUL  11.98m  11.97m            
 13 Christina Warren          SO Arizona Stat            11.95m   39-02.50 
      FOUL  FOUL  11.95m            
 14 Jacinta Fisher            SR Baylor                  11.93m   39-01.75 
      11.79m  11.93m  FOUL            
 -- Lamara Distin             SO Texas A&M                  DNS            
 
Event 15  Women Shot Put
==========================================================================
  Collegiate: C 19.56m  3/10/2017   Raven Saunders, Ole MIee                   
    Facility: F 18.35m  2/2/2013    Michelle Carter, Unattached                
        Meet: M 17.01m  1/27/2018   Jessica Woodard, Oklahoma                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Samantha Noennig          JR Arizona                 17.30mM  56-09.25 
      16.84m  16.72m  16.65m  17.30m  FOUL  17.11m
  2 Jorinde Van Klinken       JR Arizona Stat            17.02mM  55-10.25 
      16.35m  16.07m  17.02m  16.51m  FOUL  16.14m
  3 Kayli Johnson             SR Texas Tech              16.84m   55-03.00 
      15.60m  15.73m  16.84m  FOUL  FOUL  15.99m
  4 Field Gatlin              FR Texas Tech              13.95m   45-09.25 
      13.60m  FOUL  13.95m  13.42m  13.56m  13.65m
  5 Mikayla Deshazer          SO Baylor                  13.92m   45-08.00 
      12.83m  13.80m  13.92m  FOUL  FOUL  13.40m
  6 Addyson Smith             SR Air Force               13.10m   42-11.75 
      12.91m  13.10m  12.83m  FOUL  12.82m  12.38m
  7 Abigale Rhodes            FR Texas Tech              13.05m   42-09.75 
      12.51m  12.32m  12.69m  13.05m  FOUL  FOUL
 -- Parker Clay               JR Texas A&M                   ND            
      PASS  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 16  Women Weight Throw
==========================================================================
  Collegiate: C 25.56m  3/10/2007   Brittany Riley, Souther Illinois           
    Facility: F 21.56m  2/4/2012    Kelly Closse, Texas Tech                   
        Meet: M 20.18m  1/31/2020   Seasons Usual, Texas Tech                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Seasons Usual             SR Texas Tech              20.56mM  67-05.50 
      FOUL  20.56m  FOUL  20.20m  FOUL  20.15m
  2 Kayli Johnson             SR Texas Tech              18.21m   59-09.00 
      17.98m  18.21m  FOUL  FOUL  FOUL  17.72m
  3 Mikayla Deshazer          SO Baylor                  16.87m   55-04.25 
      FOUL  FOUL  16.16m  16.87m  FOUL  16.19m
  4 Meghan Carbiener          SR Air Force               16.47m   54-00.50 
      15.67m  16.47m  16.00m  16.35m  14.96m  15.08m
  5 Hannah Bradford           JR Oklahoma Sta            16.41m   53-10.25 
      FOUL  16.41m  13.36m  15.99m  16.28m  FOUL
  6 Field Gatlin              FR Texas Tech              15.65m   51-04.25 
      14.60m  FOUL  15.08m  15.62m  FOUL  15.65m
  7 Donna Borer               SR Air Force               15.18m   49-09.75 
      14.99m  15.06m  14.80m  15.18m  15.02m  15.17m
  8 Samone Turner             JR Baylor                  15.17m   49-09.25 
      15.01m  15.17m  FOUL  14.64m  14.05m  14.54m
  9 Addyson Smith             SR Air Force               15.14m   49-08.25 
      FOUL  14.94m  12.34m  15.14m  14.77m  14.89m
 10 Abigale Rhodes            FR Texas Tech              13.87m   45-06.25 
      12.64m  13.84m  13.87m            
 
Event 17  Women 600 Yard Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:17.38  3/13/1982   Delisa Walton, Tennessee                  
    Facility: F 1:18.82  1/22/2011   Natoya Goule, South Plains                
        Meet: M 1:27.64  1/31/2020   Kayla Johnson, Miami (Fla.)               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lily Williams             FR Baylor                 1:22.84M  1 
  2 Jasmin Muhammad-Graham    FR TCU                    1:24.18M  1 
  3 Maddie Salek              JR Oklahoma Sta           1:24.27M  3 
  4 Tori Ortiz                JR Oklahoma Sta           1:25.42M  2 
  5 Ma'Kayla Dickerson        SO Arizona Stat           1:26.06M  1 
  6 Nicolette Dixon           SR Oklahoma Sta           1:27.61M  2 
  7 Kalaya Ali                SO Oklahoma Sta           1:28.09   2 
  8 Arius Williams            SO Arizona Stat           1:28.58   2 
  9 Briana Garcia             JR Baylor                 1:28.70   2 
 10 Lailah White              FR TCU                    1:29.67   1 
 11 Brooke Givens             SO Oklahoma Sta           1:30.31   3 
 12 Mackenzie Michael         FR Oklahoma Sta           1:32.03   3 
 -- Morgan Stewart            SR Baylor                     DNS   1 
 -- Sylvia Schulz             SO Texas Tech                 DNS   1 
 -- Nyha Butler               FR TCU                        DNS   2 
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C  6.45  3/1/2017    Christian Coleman, Tennessee                
  Collegiate: C  6.45  2/20/1999   Leonard Myles-Mills, BYU                    
    Facility: F  6.52  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M  6.56  1/25/2019   Andrew Hudson, Texas Tech                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 TJ Brock Jr               SR TCU                       6.69Q  1 
  2 Courtney Lindsey          JR Texas Tech                6.70Q  2 
  3 Tinotenda Matiyenga       SR TCU                       6.71q  1 
  4 Kamden Jackson            SO Baylor                    6.72q  2 
  5 Derrius Rodgers           NA UNAT-Texas T              6.76q  2 
  6 Emmanuel Yeboah           SR Texas A&M                 6.78q  1 
  7 Keion Sutton                 Unattached                6.80q  2 
  8 Blake Hennesay            JR TCU                       6.81q  2 
  9 Ryan Martin               SO Texas A&M                 6.84   2  6.831
 10 Daniel Omah               FR Texas Tech                6.84   1  6.836
 11 Dennis Phillips           FR TCU                       6.85   1 
 12 Antonio Mitchell II       SR Arizona Stat              6.87   1 
 13 Ashton O'Conner           SO Texas Tech                7.44   1 
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
================================================================
  Collegiate: C  6.45  3/1/2017    Christian Coleman, Tennessee                
  Collegiate: C  6.45  2/20/1999   Leonard Myles-Mills, BYU                    
    Facility: F  6.52  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M  6.56  1/25/2019   Andrew Hudson, Texas Tech                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Courtney Lindsey          JR Texas Tech                6.61  
  2 Kamden Jackson            SO Baylor                    6.66  
  3 TJ Brock Jr               SR TCU                       6.68  
  4 Tinotenda Matiyenga       SR TCU                       6.69  
  5 Blake Hennesay            JR TCU                       6.70  
  6 Derrius Rodgers           NA UNAT-Texas T              6.75  
  7 Keion Sutton                 Unattached                6.85  
  8 Emmanuel Yeboah           SR Texas A&M                 6.90  
 
Event 22  Men 200 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 20.02  3/10/2018   Elijah Hall, Houston                        
    Facility: F 20.08  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M 20.49  1/26/2019   Kasaun James, Florida Stat                  
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tinotenda Matiyenga       SR TCU                      20.75   1 
  2 Robert Gregory            FR TCU                      20.78   1 
  3 Lance Broome              SO Texas A&M                20.95   2  20.943
  4 Kundai Maguranyanga       JR TCU                      20.95   2  20.945
  5 Kamden Jackson            SO Baylor                   21.25   2 
  6 Antonio Mitchell II       SR Arizona Stat             21.32   2 
  7 Daniel Omah               FR Texas Tech               21.40   1 
  8 Dennis Phillips           FR TCU                      21.43   3 
  9 Simbarashe Maketa         SO TCU                      21.46   3 
 10 Ryan Martin               SO Texas A&M                21.76   3 
 11 Isaiah Cunningham         SR Baylor                   21.79   1 
 12 Zach Dicken               SR Air Force                21.97   3 
 13 Kirk Collins, Jr.         FR Texas A&M                22.02   3 
 14 Sean Geither              JR Air Force                22.03   4 
 15 Cameron Wilimington       FR Kansas                   22.18   4 
 16 Darius Releford           SR Kansas                   22.40   4 
 17 Luke Zuluaga              SR Air Force                22.64   4 
 18 Cameron Harris            SO Air Force                22.81   4 
 
Event 23  Men 400 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 44.52  3/10/2018   Michael Norman, USC                         
    Facility: F 45.19  2/23/2019   Wil London, Baylor                          
        Meet: M 45.44  1/31/2020   Randolph Ross, N. Carolina                  
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bryce Deadmon             SR Texas A&M                45.29M  1 
  2 Dubem Nwachukwu           JR Arizona Stat             46.40   2 
  3 Ethan Brown               SO TCU                      46.69   3 
  4 Matthew Moorer            JR Baylor                   46.72   1 
  5 Howard Fields III         SR Baylor                   46.93   1 
  6 Hasani Barr               SO Baylor                   47.10   3 
  7 Jake Lanier               JR Texas A&M                47.89   2 
  8 Glenn Bender              JR TCU                      47.90   3 
  9 Dillon Bedell             FR Baylor                   48.02   4 
 10 Josiah Macinnis           SR Texas Tech               48.18   4 
 11 Colby Zamzow              SR Texas A&M                48.52   2 
 12 Peyton Hofferichter       SO Texas A&M                48.62   4 
 13 Austin Warren             SR Texas A&M                49.03   5 
 14 Zach Dicken               SR Air Force                49.10   2 
 15 Luke Zuluaga              SR Air Force                49.26   5 
 16 Sean Geither              JR Air Force                49.29   5 
 17 Isaiah Cunningham         SR Baylor                   49.43   5 
 18 Shedrick Garrett          SO Arizona Stat             50.80   5 
 -- James Smith               JR Texas A&M                  DNF   3 
 -- Moitalel Mpoke            JR Texas A&M                  DNS   1 
 -- David Seete               FR TCU                        DNS   4 
 
Event 24  Men 800 Meter Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:44.84  3/4/1989    Paul Ereng, Virginia                      
    Facility: F 1:45.19  1/27/2018   Michael Saruni, UTEP                      
        Meet: M 1:45.19  1/27/2018   Michael Saruni, UTEP                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Takieddine Hedeilli       SR Texas Tech             1:47.15   1 
  2 Brandon Miller            FR Texas A&M              1:48.94   2 
  3 Owen Likins               FR Texas Tech             1:49.60   2  1:49.592
  4 Allon Clay                FR Texas A&M              1:49.60   1  1:49.593
  5 Juan Diego Castro         JR Oklahoma Sta           1:50.34   1 
  6 Marco Vilca               FR Texas Tech             1:51.28   1 
  7 Sven Cepus                JR Texas Tech             1:53.05   1 
  8 Adam Meyer                SR Arizona Stat           1:53.83   2 
  9 Cole Lindhorst            FR Air Force              1:53.96   2 
 10 Frank Rossi               JR Air Force              1:54.05   3 
 11 Alec Atteberry            JR Baylor                 1:54.20   3 
 12 Fearghal Curtin           SR Arizona Stat           1:54.46   2 
 13 Gavin Hoffpauir           JR Texas A&M              1:54.68   3 
 14 Cooper Cawthra            FR Texas A&M              1:54.70   3 
 15 Jon Bishop                SR Texas A&M              1:54.91   3 
 16 Ryan Martin               FR TCU                    1:56.06   3 
 17 Aric Kedge                SR Air Force              1:56.64   2 
 18 Carson Yarbrough          SO Baylor                 1:56.80   3 
 -- Chancellor Stephenson     SR Texas Tech                 DNF   1 
 
Event 25  Men 1 Mile Run
================================================================
  Collegiate: C 3:52.01  2/26/2017   Edward Cheserek, Oregon                   
    Facility: F 3:58.48  2/9/2008    Haron Lagat, Unattached                   
        Meet: M 4:11.56  1/27/2018   Nick Rivera, Unattached                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Owen Likins               FR Texas Tech             4:10.38M 
  2 Jon Bishop                SR Texas A&M              4:10.60M 
  3 Fearghal Curtin           SR Arizona Stat           4:12.95  
  4 Gavin Hoffpauir           JR Texas A&M              4:17.37  
  5 Cooper Cawthra            FR Texas A&M              4:17.44  
  6 Edward (EJ) Rush          FR Texas Tech             4:17.64  
  7 Paul Sherrill             FR Texas Tech             4:18.15  
  8 Philip Roxas              JR Baylor                 4:27.62  
  9 Timothy (TJ) Gregg        NA UNAT-Texas T           4:28.28  
 10 Adam Meyer                SR Arizona Stat           4:28.43  
 11 Kade Hulett               SO Baylor                 4:29.63  
 12 Thomas Velvin                Unattached             4:37.89  
 -- Alec Atteberry            JR Baylor                     DNS  
 -- Carson Yarbrough          SO Baylor                     DNS  
 
Event 26  Men 3000 Meter Run
================================================================
  Collegiate: C 7:38.59  2/14/2004   Alistair Cragg, Arkansas                  
    Facility: F 8:06.84  1/14/2012   Kennedy Kithuka, Wayland Baptist          
        Meet: M 8:30.88  2/1/2020    Alex Crigger, Tennessee                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bennett Barnett           NA UNAT-Texas T           9:03.51  
  2 Drake Young               FR TCU                    9:29.56  
 -- Eric Maclean              NA UNAT-Texas T               DNS  
 -- Kade Hulett               SO Baylor                     DNS  
 -- Philip Roxas              JR Baylor                     DNS  
 
Event 27  Men 5000 Meter Run
================================================================
  Collegiate: C 13:08.28  2/11/2012   Lawi Lalang, Arizona                     
    Facility: F 13:54.54  2/6/2010    Kennedy Kithuka, Wayland Baptist         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Luke Estes                NA UNAT-Texas T          15:24.76  
  2 Bennett Barnett           NA UNAT-Texas T          15:27.40  
  3 Noah Villarreal           JR Lubbock Chri          15:28.29  
  4 Bryce Boggs               NA UNAT-Texas T          15:29.75  
  5 Eric Maclean              NA UNAT-Texas T          15:36.03  
  6 Zack Hammond              FR Lubbock Chri          16:01.07  
 -- Jaden Tumale                 Unattached                 DNF  
 -- Noah Hamilton                Unattached                 DNF  
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
  Collegiate: C  7.35  3/9/2019    Grant Holloway, Florida                     
    Facility: F  7.52  1/31/2020   Trey Cunninghamd, Florida State             
        Meet: M  7.52  1/31/2020   Trey Cunningham, Florida Stat               
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Connor Schulman           SO Texas A&M                 7.80Q  1 
  2 Jamar Marshall Jr.        FR Arizona Stat              7.91Q  2 
  3 Kentre Patterson          SR Arizona Stat              8.01q  1 
  4 Cameron Wilimington       FR Kansas                    8.05q  2 
  5 Rainey Anderson           JR TCU                       8.10q  2 
  6 Cameron Harris            SO Air Force                 8.17q  1 
  7 Elijah Morris             SO Baylor                    8.21q  1 
  8 Kirk Collins, Jr.         FR Texas A&M                 8.28q  2 
  9 Darius Releford           SR Kansas                    8.30   1 
 10 Phil Hundl                FR Air Force                 8.37   1 
 11 Deshaun Jones             JR Baylor                    8.38   2 
 12 Robert Teer               JR Texas Tech                8.48   2 
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
  Collegiate: C  7.35  3/9/2019    Grant Holloway, Florida                     
    Facility: F  7.52  1/31/2020   Trey Cunninghamd, Florida State             
        Meet: M  7.52  1/31/2020   Trey Cunningham, Florida Stat               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Connor Schulman           SO Texas A&M                 7.80  
  2 Jamar Marshall Jr.        FR Arizona Stat              7.83  
  3 Kentre Patterson          SR Arizona Stat              7.84  
  4 Rainey Anderson           JR TCU                       8.00  
  5 Cameron Harris            SO Air Force                 8.08   8.073
  6 Cameron Wilimington       FR Kansas                    8.08   8.077
  7 Kirk Collins, Jr.         FR Texas A&M                 8.25  
  8 Elijah Morris             SO Baylor                    8.27  
 
Event 29  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
  Collegiate: C 3:00.77  3/10/2018   USC                                       
                         Shinnick, Benjamin, Morgan, Norman                
    Facility: F 3:02.77  2/1/2020    Texas A&M, Texas A&M                      
                         Walton, Deadmon, Kokorin, Taplinm                 
        Meet: M 3:02.77  2/1/2020    Texas A&M, Texas A&M                      
                         J Walton, C Orange, B Deadmon, D Dixon            
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 TCU                                                 3:09.36   1 
     1) Simbarashe Maketa SO            2) Robert Gregory FR              
     3) David Seete FR                  4) Ethan Brown SO                 
  2 Texas Tech                                          3:09.39   1 
     1) Ryan Champlin SR                2) Courtney Lindsey JR            
     3) Chancellor Stephenson SR        4) Marco Vilca FR                 
  3 Baylor                                              3:09.77   1 
     1) Matthew Moorer JR               2) Hasani Barr SO                 
     3) Jayson Baldridge SR             4) Howard Fields III SR           
  4 TCU  'B'                                            3:11.83   2 
     1) Blake Hennesay JR               2) Tinotenda Matiyenga SR         
     3) Kundai Maguranyanga JR          4) Ryan Martin FR                 
  5 Texas A&M  'B'                                      3:13.70   2 
     1) Lance Broome SO                 2) Colby Zamzow SR                
     3) Austin Warren SR                4) Peyton Hofferichter SO         
  6 Air Force                                           3:14.40   3 
     1) Sean Geither JR                 2) Luke Zuluaga SR                
     3) Zach Dicken SR                  4) Frank Rossi JR                 
  7 Baylor  'C'                                         3:22.78   3 
     1) Nicholi Brown FR                2) Jesse Hernandez FR             
     3) Carson Yarbrough SO             4) Alec Atteberry JR              
 -- Texas Tech  'B'                                         DNF   2 
     1) Josiah Macinnis SR              2) Sven Cepus JR                  
     3) Reece Skinner SO                4)                                
 -- Oklahoma State                                          DNF   3 
     1) Ashton Hicks JR                 2) Cash Merutka SO                
     3) Juan Diego Castro JR            4)                                
 -- Baylor  'B'                                             DNS   2 
     1) Christopher DuPree FR           2) Kamden Jackson SO              
     3) Isaiah Cunningham SR            4) Dillon Bedell FR               
 -- Texas A&M  'C'                                          DNS   3 
     1) Lance Broome SO                 2) Colby Zamzow SR                
     3) Kirk Collins, Jr. FR            4) Cooper Cawthra FR              
 
Event 31  Men High Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 2.37m  3/11/1989   Hollis Conway, Louisiana-Lafaytette         
    Facility: F 2.33m  1/13/2018   Trey Culver, Texas Tech                     
        Meet: M 2.30m  1/27/2018   Jeron Robinson, Nike                        
        Meet: M 2.30m  2/1/2020    Earnie Sears, USC                           
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Trey Culver                  Adidas                   2.22m    7-03.25 
     1.97 2.02 2.07 2.12 2.17 2.22 2.27 
      PPP  PPP  PPP   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Jack Scarborough          JR Texas Tech               2.12m    6-11.50 
     1.97 2.02 2.07 2.12 2.17 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  3 Mason Corbin              JR Texas A&M                2.07m    6-09.50 
     1.97 2.02 2.07 2.12 
        O    O    O  XXX 
  3 Caleb Wilborn             SO Texas Tech               2.07m    6-09.50 
     1.97 2.02 2.07 2.12 
        O    O    O  XXX 
  5 Addison Brown             SR Air Force                2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
       XO    O  XXX 
  5 Jequan Hogan              JR Texas Tech               2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
       XO    O  XXX 
  5 Jake Lamberth             JR Texas A&M                2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
       XO    O  XXX 
  5 Jake Hall                 JR Air Force                2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
       XO    O  XXX 
  9 Riley Foreman             FR Texas                    2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
        O   XO  XXX 
 10 Carter Bajoit             FR Texas A&M                2.02m    6-07.50 
     1.97 2.02 2.07 
        O  XXO  XXX 
 -- Phil Hundl                FR Air Force                   NH            
     1.97 
      XXX 
 -- Alexander Gonzalez        FR Arizona Stat                NH            
     1.97 
      XXX 
 
Event 32  Men Pole Vault
==========================================================================
  Collegiate: C 5.94m  1/16/2021   KC Lightfoot, Baylor                        
    Facility: F 5.94m  1/23/2021   KC Lightfoot, Baylor                        
        Meet: M 5.80m  2/1/2020    KC Lightfoot, Baylor                        
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 KC Lightfoot              JR Baylor                   5.95mC  19-06.25 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 5.40 5.50 5.55 5.60 5.65 5.70 5.75 5.80 5.85 5.95 6.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O   XO  XXX 
  2 Zach Bradford             JR Kansas                   5.75m   18-10.25 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 5.40 5.50 5.55 5.60 5.65 5.70 5.75 5.80 5.85 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP    O  PPP  XXO  PPP  XXX 
  3 Kyle Rogers               SR Kansas                   5.40m   17-08.50 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 5.40 5.50 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO    O  XXX 
  4 Cole Riddle               SR Arizona Stat             5.30m   17-04.50 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 5.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
  5 Greg Skage                SR Air Force                5.20m   17-00.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 5.30 
      PPP  PPP  PPP  XXO   XO  XXX 
  6 Benjamin Conacher         FR Baylor                   5.05m   16-06.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  6 Zach Davis                SO Texas A&M                5.05m   16-06.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 
      PPP  PPP    O    O  XXX 
  8 Michael Chadwick          SR Arizona Stat             5.05m   16-06.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 
      PPP   XO    O    O  XXX 
  8 Logan Fraley              JR Texas Tech               5.05m   16-06.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 
      PPP    O   XO    O  XXX 
 10 Mitch Lipe                SR Air Force                5.05m   16-06.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 5.20 
      PPP  PPP    O  XXO  XXX 
 11 Ethan Gardner             JR Air Force                4.90m   16-00.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 
      XXO    O   XO  XXX 
 12 Hunter Kasprzyk           FR Arizona Stat             4.90m   16-00.75 
     4.60 4.75 4.90 5.05 
        O  XXO  XXO  XXX 
 13 Andrew Saloga             FR Kansas                   4.75m   15-07.00 
     4.60 4.75 4.90 
       XO    O  XXX 
 14 Kyle Stifflemire          SO Texas Tech               4.60m   15-01.00 
     4.60 4.75 
       XO  XXX 
 -- Jimmy Escobar             SO Arizona Stat                NH            
     4.60 
      XXX 
 -- James Manders             JR Texas Tech                  NH            
     4.60 
      XXX 
 -- Sean Clarke               SR Texas A&M                  DNS            
     4.60 
      DNS 
 
Event 33  Men Long Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 8.59m  3/1/2002    Miguel Pate, Alabama                        
    Facility: F 8.12m  1/26/2002   Kevin Dilworth, Unattached                  
        Meet: M 8.00m  2/1/2020    Isaac Grimes, Florida Stat                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Justin Hall               NA UNAT-Texas T             7.75m   25-05.25 
      FOUL  7.51m  FOUL  FOUL  FOUL  7.75m
  2 Stephen Mackenzie         FR Oklahoma Sta             7.28m   23-10.75 
      7.28m  7.16m  7.20m  5.78m  6.98m  FOUL
  3 Kameron Washington        JR Texas Tech               6.84m   22-05.25 
      6.84m  6.78m  6.70m  FOUL  6.75m  6.82m
  4 Cameron Peters            NA UNAT-Texas T             6.74m   22-01.50 
      FOUL  5.87m  6.74m  6.51m  FOUL  FOUL
 
Event 34  Men Triple Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 17.40m  2/22/1985   Mike Conley, Arkansas                      
    Facility: F 16.50m  2/1/2020    Omar Craddock, Asics                       
        Meet: M 16.97m  1/31/2020   Omar Craddock, ASICS                       
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chengetayi Mapaya         SR TCU                     16.63mF  54-06.75 
      16.59m  PASS  16.63m  16.25m  PASS  PASS
  2 Jalen Seals               SR Texas Tech              15.97m   52-04.75 
      15.59m  15.58m  14.07m  FOUL  15.37m  15.97m
  3 Jequan Hogan              JR Texas Tech              14.78m   48-06.00 
      14.78m  FOUL  FOUL  FOUL  14.75m  FOUL
  4 LaShawn Taylor            JR Air Force               14.56m   47-09.25 
      14.56m  14.32m  FOUL  FOUL  14.31m  FOUL
 -- Safin Wills               SO Texas Tech                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 35  Men Shot Put
==========================================================================
  Collegiate: C 21.81m  2/23/2019   Payton Otterdahl, North Dakota State       
    Facility: F 20.78m  1/26/2019   Jordan Geist, Arizona                      
        Meet: M 20.78m  1/26/2019   Jordan Geist, Arizona                      
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Turner Washington         JR Arizona Stat            20.94mF  68-08.50 
      19.81m  19.69m  20.90m  20.68m  20.63m  20.94m
  2 Jordan Geist              JR Arizona                 19.97m   65-06.25 
      19.05m  19.97m  FOUL  19.58m  19.75m  19.93m
  3 Gabriel Oladipo           SR Texas Tech              17.71m   58-01.25 
      17.71m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Torrey Hickel             SR Oklahoma Sta            17.15m   56-03.25 
      17.10m  FOUL  FOUL  17.15m  FOUL  FOUL
  5 Nicholas Hardan           JR Baylor                  16.56m   54-04.00 
      FOUL  16.56m  16.54m  16.47m  FOUL  15.89m
  6 Braden Darrow             SR Texas Tech              16.15m   53-00.00 
      15.96m  15.67m  15.16m  FOUL  16.15m  FOUL
  7 Hayden Bullock            SO Air Force               15.16m   49-09.00 
      13.72m  FOUL  15.16m  15.04m  14.73m  14.77m
  8 Zac Robbins               FR Oklahoma Sta            14.12m   46-04.00 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  14.12m
  9 Jaret Prete               SO Air Force               13.55m   44-05.50 
      12.95m  FOUL  FOUL  FOUL  13.55m  13.52m
 
Event 36  Men Weight Throw
==========================================================================
  Collegiate: C 25.58m  2/28/2015   Michael Lihrman, Wisconsin                 
    Facility: F 24.71m  1/19/2007   Libor Charfreitag, Mizuno                  
        Meet: M 21.82m  1/31/2020   Kevin Arreaga, Miami (Fla.)                
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gabriel Oladipo           SR Texas Tech              22.43mM  73-07.25 
      21.98m  FOUL  22.28m  22.43m  FOUL  FOUL
  2 Israel Oloyede            JR Arizona                 22.43mM  73-07.25 
      FOUL  FOUL  22.43m  FOUL  22.02m  FOUL
  3 Josh Brown                SR Texas A&M               20.56m   67-05.50 
      19.72m  20.40m  20.53m  FOUL  20.56m  20.48m
  4 Jacob Mechler             SO Texas Tech              19.81m   65-00.00 
      18.51m  18.88m  FOUL  19.20m  19.81m  FOUL
  5 Nicholas Hardan           JR Baylor                  18.71m   61-04.75 
      18.34m  18.43m  18.29m  17.43m  18.32m  18.71m
  6 KJ Grimes                 SR Texas A&M               17.49m   57-04.75 
      FOUL  FOUL  FOUL  16.62m  17.00m  17.49m
  7 Jaret Prete               SO Air Force               17.10m   56-01.25 
      16.61m  16.81m  16.33m  16.62m  17.10m  16.85m
  8 Zac Robbins               FR Oklahoma Sta            14.01m   45-11.75 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  14.01m  FOUL
 
Event 37  Men 600 Yard Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:08.16  1/19/2018   Vincent Crisp, Texas Tech                 
    Facility: F 1:07.67  2/23/2019   Roshon Roomes, Iowa State                 
        Meet: M 1:15.16  1/31/2020   Devin Dixon, Texas A&M                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ashton Hicks              JR Oklahoma Sta           1:09.75M  1 
  2 Christopher DuPree        FR Baylor                 1:10.06M  1 
  3 Dubem Nwachukwu           JR Arizona Stat           1:10.19M  1 
  4 Jayson Baldridge          SR Baylor                 1:12.14M  2 
  5 Cash Merutka              SO Oklahoma Sta           1:12.18M  1 
  6 Shedrick Garrett          SO Arizona Stat           1:13.35M  2 
  7 Nicholi Brown             FR Baylor                 1:13.38M  2 
  8 Reece Skinner             SO Texas Tech             1:13.46M  2 
  9 Ryan Martin               FR TCU                    1:14.16M  1 
 10 Jamar Marshall Jr.        FR Arizona Stat           1:14.18M  2 
 11 Jesse Hernandez           FR Baylor                 1:14.46M  2 
 -- Juan Diego Castro         JR Oklahoma Sta               DNS   1 
 
Event 41  Men Heptathlon
===================================================================
  Collegiate: C  6499  3/13/2010   Ashton Eaton, Oregon                        
    Facility: F  5746  2/9/2019    Axel Hubert, Texas Tech                     
        Meet: M  6016  1/26/2018   Tyler Adams, Sam Houston                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Leo Neugebauer            SO Texas                     5960F    
  2 Trpimir Siroki            JR Angelo State              5602     
  3 Scott Boon                JR Houston Bapt              5520     
  4 Phillip Frank             JR Texas                     5385     
  5 Alex Loving               JR Texas                     5184     
  6 JJ Ply                    JR Abilene Chri              5120     
  7 Denim Rogers              SR Houston Bapt              5025     
  8 William Edmonds           JR Oklahoma Sta              5001     
  9 Dominic Gehr              JR Arizona                   4962     
 10 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt              4951     
 11 Max Braht                 SO Oklahoma Sta              4895     
 
Event 41  Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
        Meet: M  6.79  1/24/2019   Ayden Owens, USC                            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Phillip Frank             JR Texas                     6.97   1    893
  2 Denim Rogers              SR Houston Bapt              6.99   1    886
  3 Leo Neugebauer            SO Texas                     7.05   1    865
  4 Alex Loving               JR Texas                     7.08   1    854
  5 William Edmonds           JR Oklahoma Sta              7.13   1    837 7.125
  6 Kristo Simulask           JR Oklahoma                  7.13   1    837 7.126
  7 Max Braht                 SO Oklahoma Sta              7.18   2    819
  8 Scott Boon                JR Houston Bapt              7.20   2    813
  9 Trpimir Siroki            JR Angelo State              7.22   2    806
 10 Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta              7.27   1    789 7.266
 11 Fynn Zenker               FR Texas Tech                7.27   2    789 7.270
 12 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt              7.32   2    772
 13 Dominic Gehr              JR Arizona                   7.44   2    732
 14 JJ Ply                    JR Abilene Chri              7.52   2    706
 
Event 41  Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
====================================================================================
        Meet: M 7.55m  1/30/2020   Trpimir Siroki, Angelo State                
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Leo Neugebauer            SO Texas                    7.57mM  24-10.00  1    952
      7.32m  7.22m  7.57m            
  2 Trpimir Siroki            JR Angelo State             7.28m   23-10.75  1    881
      7.28m  7.16m  7.22m            
  3 Scott Boon                JR Houston Bapt             7.17m   23-06.25  1    854
      FOUL  7.17m  FOUL            
  4 Alex Loving               JR Texas                    7.06m   23-02.00  1    828
      6.91m  6.83m  7.06m            
  5 Kristo Simulask           JR Oklahoma                 7.00m   22-11.75  1    814
      6.83m  FOUL  7.00m            
  6 Phillip Frank             JR Texas                    6.76m   22-02.25  2    757
      FOUL  6.66m  6.76m            
  7 William Edmonds           JR Oklahoma Sta             6.60m   21-08.00  2    720
      FOUL  6.60m  6.53m            
  8 Dominic Gehr              JR Arizona                  6.58m   21-07.25  2    716
      6.29m  FOUL  6.58m            
  9 Max Braht                 SO Oklahoma Sta             6.52m   21-04.75  2    702
      6.37m  6.48m  6.52m            
 10 JJ Ply                    JR Abilene Chri             6.47m   21-02.75  2    691
      6.47m  6.23m  6.41m            
 11 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt             6.30m   20-08.00  2    652
      6.20m  6.30m  FOUL            
 12 Fynn Zenker               FR Texas Tech               6.25m   20-06.25  1    641
      6.25m  6.14m  6.21m            
 13 Denim Rogers              SR Houston Bapt             5.57m   18-03.25  1    496
      FOUL  FOUL  5.57m            
 -- Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta              FOUL             2 
      FOUL  PASS  PASS            
 
Event 41  Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
        Meet: M 14.42m  1/30/2020   James Mirfield, Penn                       
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Leo Neugebauer            SO Texas                   15.94mM  52-03.75    848
      15.94m  PASS  PASS            
  2 Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta            13.08m   42-11.00    672
      12.63m  13.08m  12.13m            
  3 Trpimir Siroki            JR Angelo State            12.97m   42-06.75    665
      12.12m  11.83m  12.97m            
  4 Kristo Simulask           JR Oklahoma                12.82m   42-00.75    656
      11.62m  12.73m  12.82m            
  5 Phillip Frank             JR Texas                   12.69m   41-07.75    648
      11.97m  12.69m  12.26m            
  6 Alex Loving               JR Texas                   12.51m   41-00.50    637
      12.51m  11.96m  12.26m            
  7 William Edmonds           JR Oklahoma Sta            12.50m   41-00.25    637
      12.50m  11.31m  11.81m            
  8 Scott Boon                JR Houston Bapt            12.42m   40-09.00    632
      12.31m  12.42m  FOUL            
  9 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt            12.25m   40-02.25    622
      12.25m  12.12m  12.06m            
 10 Dominic Gehr              JR Arizona                 11.99m   39-04.00    606
      11.99m  11.70m  11.45m            
 11 Denim Rogers              SR Houston Bapt            11.83m   38-09.75    596
      11.83m  11.69m  11.70m            
 12 Fynn Zenker               FR Texas Tech              11.33m   37-02.25    566
      11.33m  10.87m  PASS            
 13 Max Braht                 SO Oklahoma Sta            11.13m   36-06.25    554
      10.09m  11.13m  9.83m            
 14 JJ Ply                    JR Abilene Chri            11.01m   36-01.50    546
      11.01m  10.67m  10.46m            
 
Event 41  Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
====================================================================================
        Meet: M 2.22m  1/26/2018   Jeremy Taiwo, Velaase/NYAC                  
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Leo Neugebauer            SO Texas                    2.06m    6-09.00  1    859
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 2.03 2.06 2.09 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P    O    O   XO  XXO    O  XXO  PPP 
  1 Trpimir Siroki            JR Angelo State             2.06m    6-09.00  1    859
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 2.03 2.06 2.09 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Denim Rogers              SR Houston Bapt             2.00m    6-06.75  1    803
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 2.03 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P    O    P    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 Phillip Frank             JR Texas                    2.00m    6-06.75  1    803
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 2.03 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P    O   XO   XO    O  XXX 
  5 Kristo Simulask           JR Oklahoma                 1.97m    6-05.50  1    776
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    P    O    O    O  XXX 
  5 JJ Ply                    JR Abilene Chri             1.97m    6-05.50  1    776
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  5 Scott Boon                JR Houston Bapt             1.97m    6-05.50  2    776
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Alex Loving               JR Texas                    1.97m    6-05.50  2    776
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 1.97 2.00 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXX 
  9 Dominic Gehr              JR Arizona                  1.88m    6-02.00  1    696
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P    O    O  XXX 
 10 William Edmonds           JR Oklahoma Sta             1.79m    5-10.50  2    619
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 
      PPP    O    P    O    O    O    O  XXX 
 10 Max Braht                 SO Oklahoma Sta             1.79m    5-10.50  2    619
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 
        O    P    P    O    P    O   XO  XXX 
 12 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt             1.73m    5-08.00  2    569
     1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 
        O    P   XO    O    O  XXX 
 -- Fynn Zenker               FR Texas Tech                 DNS             2 
     1.61 
      DNS 
 -- Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta               DNS             2 
     1.61 
      DNS 
 
Event 41  Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
        Meet: M  7.85  1/24/2019   Ayden Owens, USC                            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Denim Rogers              SR Houston Bapt              8.12   1    952
  2 Trpimir Siroki            JR Angelo State              8.22   1    927
  3 Leo Neugebauer            SO Texas                     8.37   2    891
  4 Phillip Frank             JR Texas                     8.39   2    886
  5 JJ Ply                    JR Abilene Chri              8.55   1    848
  6 Kristo Simulask           JR Oklahoma                  8.64   1    827
  7 Scott Boon                JR Houston Bapt              8.66   3    823
  8 Alex Loving               JR Texas                     8.73   2    806
  9 Dominic Gehr              JR Arizona                   8.82   3    786
 10 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt              8.94   3    759
 11 Max Braht                 SO Oklahoma Sta              9.01   4    744
 12 William Edmonds           JR Oklahoma Sta              9.10   4    724
 -- Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta               DNS   4 
 -- Fynn Zenker               FR Texas Tech                 DNS   2 
 
Event 41  Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
====================================================================================
        Meet: M 4.85m  1/24/2019   Kristo Simulask, Oklahoma                   
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Leo Neugebauer            SO Texas                    5.00mM  16-04.75  1    910
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 4.80 4.90 5.00 5.10 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O   XO    O    O  XXX 
  2 Scott Boon                JR Houston Bapt             4.80m   15-09.00  1    849
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 4.80 4.90 
      PPP  PPP    O  PPP   XO    O    O    O   XO  XXX 
  2 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt             4.80m   15-09.00  1    849
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 4.80 4.90 
      PPP  PPP    O  PPP  XXO  PPP    O    O    O  XXX 
  4 Trpimir Siroki            JR Angelo State             4.60m   15-01.00  1    790
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 4.80 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO  PPP  XXX 
  4 JJ Ply                    JR Abilene Chri             4.60m   15-01.00  2    790
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 4.70 
      PPP  PPP    O   XO  XXO    O   XO  XXX 
  6 Alex Loving               JR Texas                    4.40m   14-05.25  1    731
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  XXX 
  6 Dominic Gehr              JR Arizona                  4.40m   14-05.25  2    731
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 
        O  XXO  PPP    O   XO  XXX 
  6 Max Braht                 SO Oklahoma Sta             4.40m   14-05.25  2    731
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 4.60 
        O    P  XXO  PPP    O  PPP  XXX 
  6 Denim Rogers              SR Houston Bapt             4.40m   14-05.25  2    731
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 
        O    O    O    O    O  XXX 
 10 William Edmonds           JR Oklahoma Sta             4.30m   14-01.25  2    702
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 
        O    P    O    O  XXX 
 11 Phillip Frank             JR Texas                    4.00m   13-01.50  2    617
     4.00 4.10 4.20 
        O  PPP  XXX 
 -- Kristo Simulask           JR Oklahoma                    NH             1 
     4.00 4.10 4.20 4.30 4.40 4.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Fynn Zenker               FR Texas Tech                 DNS             1 
     4.00 
      DNS 
 -- Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta               DNS             2 
     4.00 
      DNS 
 
Event 41  Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
        Meet: M 2:44.85  1/26/2018   Tyler Adams, Sam Houston                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillip Frank             JR Texas                  2:48.51     781
  2 Scott Boon                JR Houston Bapt           2:49.33     773
  3 JJ Ply                    JR Abilene Chri           2:50.22     763
  4 William Edmonds           JR Oklahoma Sta           2:50.35     762
  5 Jorg Vandierde            FR Houston Bapt           2:53.65     728
  6 Max Braht                 SO Oklahoma Sta           2:53.87     726
  7 Dominic Gehr              JR Arizona                2:56.85     695
  8 Trpimir Siroki            JR Angelo State           2:58.97     674
  9 Leo Neugebauer            SO Texas                  3:03.00     635
 10 Denim Rogers              SR Houston Bapt           3:10.93     561
 11 Alex Loving               JR Texas                  3:11.95     552
 -- Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta               DNS  
 -- Fynn Zenker               FR Texas Tech                 DNS  
 -- Kristo Simulask           JR Oklahoma                   DNS  
 
Event 42  Women Indoor Pentathlon
===================================================================
  Collegiate: C  4703  3/11/2016   Kendell Williams, Georgia                   
    Facility: F  4040  1/30/2020   Alexus Plyes, Ohio State                    
        Meet: M  4504  1/26/2018   Erica Bougard, Nike                         
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyra Gittens              SR Texas A&M                 4612M    
  2 Kristine Blazevica        FR Texas                     4057F    
  3 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt              3934     
  4 Skylar Sieben             SO Arizona                   3864     
  5 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                  3824     
  6 Talie Bonds               JR Arizona                   3754     
  7 Callie Jones              SR Texas Tech                3718     
  8 Katie Eidem               SR Arizona Stat              3696     
  9 Megan Kirby               SR Abilene Chri              3589     
 10 Alyssa Miller             JR Baylor                    3522     
 11 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta              2914     
 12 Allyson Andress           SO Texas A&M                 2829     
 
Event 42  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
        Meet: M  8.34  1/30/2020   Kiara Rhodes, Tennessee                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyra Gittens              SR Texas A&M                 8.33M  1   1055
  2 Talie Bonds               JR Arizona                   8.42   1   1035
  3 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                  8.58   1   1000
  4 Kristine Blazevica        FR Texas                     8.62   1    991
  5 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt              8.66   2    982
  6 Callie Jones              SR Texas Tech                8.67   2    980
  7 Alyssa Miller             JR Baylor                    8.76   2    961
  8 Skylar Sieben             SO Arizona                   8.81   2    950
  9 Megan Kirby               SR Abilene Chri              8.85   3    941
 10 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta              8.93   3    925
 11 Katie Eidem               SR Arizona Stat              8.96   4    918
 12 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta              9.28   4    852
 13 Allyson Andress           SO Texas A&M                 9.37   4    834
 14 Megan Mann                SR Oklahoma Sta              9.61   3    787
 
Event 42  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
====================================================================================
        Meet: M 1.87m  1/26/2018   Erica Bougard, Nike                         
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Tyra Gittens              SR Texas A&M                1.91mM   6-03.25  1   1119
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  2 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                 1.76m    5-09.25  1    928
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P   XO    O   XO   XO  XXX 
  3 Talie Bonds               JR Arizona                  1.70m    5-07.00  1    855
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    P   XO  XXO  XXX 
  4 Callie Jones              SR Texas Tech               1.64m    5-04.50  2    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP    O  PPP   XO    O   XO  XXX 
  4 Kristine Blazevica        FR Texas                    1.64m    5-04.50  1    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
  4 Katie Eidem               SR Arizona Stat             1.64m    5-04.50  2    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O   XO  XXO  XXX 
  4 Allyson Andress           SO Texas A&M                1.64m    5-04.50  2    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  XXO    O  XXX 
  4 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta             1.64m    5-04.50  1    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO   XO  XXX 
  4 Alyssa Miller             JR Baylor                   1.64m    5-04.50  1    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  4 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt             1.64m    5-04.50  2    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
      PPP  PPP    O   XO    O   XO    O    O  XXX 
 11 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta             1.61m    5-03.25  2    747
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
      PPP  PPP  PPP    O  PPP    O   XO  XXX 
 11 Skylar Sieben             SO Arizona                  1.61m    5-03.25  1    747
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
 13 Megan Kirby               SR Abilene Chri             1.58m    5-02.25  2    712
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
 14 Megan Mann                SR Oklahoma Sta             1.49m    4-10.50  2    610
     1.43 1.46 1.49 1.52 
        O   XO   XO  XXX 
 
Event 42  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
        Meet: M 13.67m  1/26/2018   Annie Kunz, Chula Vista                    
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyra Gittens              SR Texas A&M               12.94m   42-05.50    723
      12.94m  12.48m  11.98m            
  2 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta            11.83m   38-09.75    650
      11.19m  11.83m  10.98m            
  3 Skylar Sieben             SO Arizona                 11.79m   38-08.25    647
      11.79m  11.55m  11.22m            
  4 Kristine Blazevica        FR Texas                   11.67m   38-03.50    639
      11.67m  11.62m  11.41m            
  5 Callie Jones              SR Texas Tech              11.39m   37-04.50    621
      11.28m  FOUL  11.39m            
  6 Megan Kirby               SR Abilene Chri            11.27m   36-11.75    613
      10.75m  11.27m  10.73m            
  7 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt            11.01m   36-01.50    596
      FOUL  9.56m  11.01m            
  8 Talie Bonds               JR Arizona                 10.76m   35-03.75    579
      10.00m  10.75m  10.76m            
  9 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta            10.50m   34-05.50    562
      9.73m  9.07m  10.50m            
 10 Katie Eidem               SR Arizona Stat            10.38m   34-00.75    554
      10.38m  10.08m  10.37m            
 11 Megan Mann                SR Oklahoma Sta             9.29m   30-05.75    483
      8.80m  9.12m  9.29m            
 12 Alyssa Miller             JR Baylor                   9.04m   29-08.00    467
      9.04m  8.06m  8.48m            
 13 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                 8.99m   29-06.00    464
      8.35m  8.99m  8.98m            
 -- Allyson Andress           SO Texas A&M                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 42  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
====================================================================================
        Meet: M 6.27m  1/26/2018   Erica Bougard, Nike                         
    Name                    Year School                  Finals            H# Points
====================================================================================
  1 Tyra Gittens              SR Texas A&M                6.58mM  21-07.25  1   1033
      5.84m  6.57m  6.58m            
  2 Kristine Blazevica        FR Texas                    5.91m   19-04.75  1    822
      FOUL  FOUL  5.91m            
  3 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt             5.81m   19-00.75  1    792
      5.53m  5.81m  5.77m            
  4 Skylar Sieben             SO Arizona                  5.71m   18-09.00  1    762
      5.35m  FOUL  5.71m            
  5 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                 5.63m   18-05.75  1    738
      FOUL  5.52m  5.63m            
  5 Callie Jones              SR Texas Tech               5.63m   18-05.75  1    738
      5.40m  5.63m  5.39m            
  7 Alyssa Miller             JR Baylor                   5.60m   18-04.50  2    729
      5.54m  5.60m  5.59m            
  8 Katie Eidem               SR Arizona Stat             5.42m   17-09.50  2    677
      5.34m  5.42m  5.37m            
  8 Megan Kirby               SR Abilene Chri             5.42m   17-09.50  1    677
      5.26m  5.34m  5.42m            
 10 Talie Bonds               JR Arizona                  5.40m   17-08.75  2    671
      5.40m  5.28m  FOUL            
 11 Allyson Andress           SO Texas A&M                5.19m   17-00.50  2    612
      FOUL  4.97m  5.19m            
 12 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta             5.15m   16-10.75  2    601
      FOUL  FOUL  5.15m            
 -- Megan Mann                SR Oklahoma Sta              FOUL             2 
      FOUL  PASS  PASS            
 -- Bailey Golden             JR Oklahoma Sta              FOUL             2 
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Event 42  Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
        Meet: M 2:17.98  1/24/2019   Michelle Atherley, Miami                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kristine Blazevica        FR Texas                  2:20.08   2    822
  2 Kaitlin Smith             SR Houston Bapt           2:23.16   2    781
  3 Katie Eidem               SR Arizona Stat           2:24.42   1    764
  4 Skylar Sieben             SO Arizona                2:24.94   2    758
  5 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma               2:29.94   2    694
  6 Tyra Gittens              SR Texas A&M              2:30.86   2    682
  7 Megan Kirby               SR Abilene Chri           2:33.78   1    646
  8 Talie Bonds               JR Arizona                2:36.50   2    614
  9 Allyson Andress           SO Texas A&M              2:37.67   1    600
 10 Callie Jones              SR Texas Tech             2:38.02   2    596
 11 Alyssa Miller             JR Baylor                 2:39.18   1    582
 12 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta           2:41.45   1    556
 -- Megan Mann                SR Oklahoma Sta               DNS   1 
 -- Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta               DNS   1