Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/13/2021 04:24 PM
               2021 Texas Tech Shootout - 2/12/2021 to 2/13/2021               
                        Hosted by Texas Tech University                        
                    Sports Performance Center - Lubbock, TX                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Aleia Hobbs, LSU                            
  Collegiate: C  7.07  2/11/2017   Hannah Cunliffe, Oregon                     
    Facility: F  7.15  1/13/2018   Mikiah Brisco, LSU                          
        Meet: M  7.28  2/15/2020   Brandee Presley, Ole Miss                   
        Meet: M  7.30  2/8/2019    Teahna Daniels, Texas                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Twanisha Terry            SR USC                     F 7.13Q  1 
  2 Jaslyn Gardner            JR BYU                       7.45Q  3 
  3 Peyton Ricks              JR Texas Tech                7.51Q  2 
  4 Morgan Smalls             FR USC                       7.49q  1 
  5 Kaylor Harris             SR Texas Tech                7.55q  3 
  6 Caira Pettway             SR Baylor                    7.59q  1 
  7 Kiah Dubarry-Gay          FR Texas Tech                7.62q  1 
  8 Teleda Williams           JR TCU                       7.64q  3  7.631
  9 Hope Glenn                SR TCU                       7.64   2  7.635
 10 Bria Bullard              FR Baylor                    7.67   2 
 11 Tori Ortiz                JR Oklahoma Sta              7.68   2 
 12 Lauren Lucas              FR TCU                       7.70   2 
 13 Taryn Hankins             SO Arizona Stat              7.74   3 
 14 Daja Gordon               SR Texas Tech                7.82   2 
 15 Brooke Givens             SO Oklahoma Sta              7.83   1 
 16 Nicolette Dixon           SR Oklahoma Sta              7.85   3 
 -- Kailei Collins            FR Texas Tech                 DNS   3 
 
Event 1  Women 60 Meter Dash
================================================================
  Collegiate: C  7.07  3/10/2018   Aleia Hobbs, LSU                            
  Collegiate: C  7.07  2/11/2017   Hannah Cunliffe, Oregon                     
    Facility: F  7.15  1/13/2018   Mikiah Brisco, LSU                          
        Meet: M  7.28  2/15/2020   Brandee Presley, Ole Miss                   
        Meet: M  7.30  2/8/2019    Teahna Daniels, Texas                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Twanisha Terry            SR USC                       7.13F 
  2 Jaslyn Gardner            JR BYU                       7.49  
  3 Peyton Ricks              JR Texas Tech                7.53  
  4 Teleda Williams           JR TCU                       7.59  
  5 Caira Pettway             SR Baylor                    7.66  
  6 Kiah Dubarry-Gay          FR Texas Tech                7.69  
 -- Morgan Smalls             FR USC                        DNS  
 -- Kaylor Harris             SR Texas Tech                 DNS  
 
Event 2  Women 200 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 22.38  3/10/2018   Gabby Thomas, Harvard                       
    Facility: F 22.86  2/1/2020    Anavia Battle, Ohio State                   
        Meet: M 22.95  2/10/2018   Gabrielle Thomas, Harvard                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Arria Minor               SO Baylor                   23.36   1 
  2 Kavia Francis             FR Baylor                   23.65   3 
  3 Peyton Ricks              JR Texas Tech               23.71   1 
  4 Mariah Ayers              SO Baylor                   23.91   2 
  5 Taishia Pryce             SR Kansas State             24.02   3 
  6 Wurrie Njadoe             SR Kansas State             24.13   8 
  7 Le-Taija Jackson          SO Texas Tech               24.14   2 
  8 Kiah Dubarry-Gay          FR Texas Tech               24.15   3 
  9 Jaslyn Gardner            JR BYU                      24.42   1 
 10 Tatianna Martinez         SO TCU                      24.48   6 
 11 Teleda Williams           JR TCU                      24.54   4 
 12 Arius Williams            SO Arizona Stat             24.55   5 
 13 Bria Bullard              FR Baylor                   24.73   5 
 14 Satanya Wright            SR TCU                      24.77   6 
 15 Brooke Givens             SO Oklahoma Sta             24.79   4 
 16 Simone Watkins            SO Texas Tech               24.83   6 
 17 Asiah Fields              JR TCU                      25.04   5 
 18 Anna Foreman              SO Arizona                  25.05   7 
 19 Keira Christie-Galloway   JR Arizona Stat             25.70   4 
 20 Lauren Lucas              FR TCU                      25.80   7 
 21 Cierra Wash               FR Baylor                   25.83   8 
 22 Grace Reinholz            SO Arizona                  25.95   6 
 23 Sarah Yocum               SR Baylor                   26.16   8 
 -- Daja Gordon               SR Texas Tech                 DNS   5 
 -- Hope Glenn                SR TCU                        DNS   7 
 -- Ma'Kayla Dickerson        SO Arizona Stat               DNS   2 
 
Event 3  Women 400 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 50.34  3/10/2018   Kendall Ellis, USC                          
    Facility: F 51.39  2/9/2018    Georganne Moline, NIKE                      
        Meet: M 51.39  2/9/2018    Georganne Moline, NIKE                      
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bailey Lear               JR USC                      51.94   1 
  2 Kaelin Roberts            SR USC                      51.96   1 
  3 Nicole Yeargin            SR USC                      52.40   1 
  4 Jan'Taijah Ford           SO USC                      53.80   2 
  5 Lily Williams             FR Baylor                   54.46   3 
  6 Shannon Meisberger        JR Arizona                  54.58   2 
  7 Breanna Bernard-Joseph    JR USC                      54.67   3 
  8 Kavia Francis             FR Baylor                   54.97   5 
  9 Shalysa Wray              SO Kansas State             55.03   4 
 10 Arria Minor               SO Baylor                   55.16   1 
 11 O'shalia Johnson          SO Kansas State             55.78   4 
 12 Arius Williams            SO Arizona Stat             55.85   2 
 13 Anna Foreman              SO Arizona                  56.04   3 
 14 Tatianna Martinez         SO TCU                      56.07   6 
 15 Alex Ferguson             JR Kansas State             56.12   6 
 16 Tontyana Sanders          SR Baylor                   56.16   6  56.154
 17 Satanya Wright            SR TCU                      56.16   2  56.157
 18 Lavaun Stephenson         JR Kansas State             56.42   4 
 19 Asiah Fields              JR TCU                      56.96   4 
 20 Chioma Okonkwo            SO USC                      57.15   5 
 21 Grace Reinholz            SO Arizona                  57.54   6 
 22 Kyla Robinson-Hubbard     SO TCU                      59.27   5 
 23 Athena Montgomery            Arizona                  59.60   5 
 -- Ma'Kayla Dickerson        SO Arizona Stat               DNS   3 
 
Event 4  Women 800 Meter Run
===================================================================
  Collegiate: C 2:00.69  2/11/2017   Jazmine Fray, Texas A&M                   
    Facility: F 2:03.99  2/23/2019   Marleena Eubanks, Kansas                  
        Meet: M 2:07.88  2/14/2020   Bailey Goggans, Unattached                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alyssa Blockburger        FR Arizona                2:10.46   1 
  2 Gabija Galvydyte          SO Oklahoma Sta           2:10.51   1 
  3 Maddie Salek              JR Oklahoma Sta           2:10.88   1 
  4 Jordyn Kaplan             JR Oklahoma               2:13.51   2 
  5 Rilee Rigdon              JR Oklahoma Sta           2:14.01   1 
  6 Jasmin Muhammad-Graham    FR TCU                    2:16.08   2 
  7 Carson Hockersmith        SO Oklahoma               2:16.41   2 
  8 Mackenzie Michael         FR Oklahoma Sta           2:17.14   2 
  9 Joanna Archer             JR Texas Tech             2:17.91   1 
 10 Lailah White              FR TCU                    2:18.03   2 
 11 Chloe Gangnath            SO Baylor                 2:18.44   2 
 12 Cayli Hume                SR Kansas State           2:21.33   1 
 
Event 5  Women 1 Mile Run
================================================================
  Collegiate: C 4:25.91  2/28/2009   Jenny Barringer, Colorado                 
    Facility: F 4:40.62  1989        Wilma Vanonna, UTEP                       
        Meet: M 4:53.36  2/9/2019    Kassidy Johnson, Kansas State             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alyssa Brewer             JR USC                    5:00.27  
  2 Jordyn Kaplan             JR Oklahoma               5:00.63  
  3 Carson Hockersmith        SO Oklahoma               5:05.76  
  4 Binta Ka                  JR Texas Tech             5:15.18  
  5 Evelyn Mandel             SR TCU                    5:15.55  
  6 Sydney White              JR Texas Tech             5:25.11  
 -- Mariana Martinez          FR TCU                        DNS  
 -- Kasey Sutryk              FR Baylor                     DNS  
 
Event 6  Women 3000 Meter Run
================================================================
  Collegiate: C 8:41.60  2/3/2018    Karissa Schweizer, Missouri               
    Facility: F 9:20.71  2/23/2019   Sharon Lokedi, Kansas                     
        Meet: M 9:36.95  2/10/2018   Rabea Schoneborn, Texas A&M-CC            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Florance Uwajeneza        JR West Texas A           9:43.79  
  2 Eleonora Curtabbi         SO West Texas A          10:19.64  
  3 Mariana Martinez          FR TCU                   10:32.65  
  4 Hanna Sanchez             SR Texas Tech            11:24.45  
 -- Evelyn Mandel             SR TCU                        DNF  
 -- Kasey Sutryk              FR Baylor                     DNS  
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
  Collegiate: C  7.78  1/1/2019    Brianna Rollins, Clemson                    
    Facility: F  7.86  1/18/2020   Tonea Marshall, LSU                         
        Meet: M  8.11  2/15/2020   Gabrielle McDonald, Texas Tech              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jasmine Jones             FR USC                       8.15Q  3 
  2 Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                8.25Q  1 
  3 Keira Christie-Galloway   JR Arizona Stat              8.40Q  2 
  4 Vitoria Alves             JR Kansas State              8.18q  3 
  5 Kaylor Harris             SR Texas Tech                8.29q  1 
  6 Kennedy Bailey            SR Baylor                    8.34q  1 
  7 Demisha Roswell           JR Texas Tech                8.48q  2 
  8 Simone Watkins            SO Texas Tech                8.62q  3 
  9 Alyssa Miller             JR Baylor                    8.63   2 
 10 Skylar Sieben             SO Arizona                   8.74   1 
 11 Callie Jones              SR Texas Tech                8.88   2 
 12 Sarah Yocum               SR Baylor                    9.09   3 
 13 Maddie Righter            SO Kansas State              9.10   2 
 14 Megan Mann                SR Oklahoma Sta              9.15   1 
 15 Regan Dineen              FR Kansas State              9.64   2 
 -- Allanah Lee               JR Oklahoma                   DNS   3 
 -- Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta               DNS   3 
 
Event 8  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
  Collegiate: C  7.78  1/1/2019    Brianna Rollins, Clemson                    
    Facility: F  7.86  1/18/2020   Tonea Marshall, LSU                         
        Meet: M  8.11  2/15/2020   Gabrielle McDonald, Texas Tech              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jasmine Jones             FR USC                       7.98M 
  2 Vitoria Alves             JR Kansas State              8.18  
  3 Gabrielle McDonald        SR Texas Tech                8.25  
  4 Kennedy Bailey            SR Baylor                    8.35  
  5 Kaylor Harris             SR Texas Tech                8.38  
  6 Keira Christie-Galloway   JR Arizona Stat              8.46  
  7 Simone Watkins            SO Texas Tech                8.51  
  8 Demisha Roswell           JR Texas Tech                8.54  
 
Event 9  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================
  Collegiate: C 3:27.03  3/11/2017   USC                                       
                         Pettigrew, Iuel, Hill, Ellis                      
    Facility: F 3:31.09  1/30/2021   Texas A&M, Texas A&M                      
                         J Martin, S Richardson, C Young, A Mu             
        Meet: M 3:31.78  2/15/2020   Alabama, Alabama                          
                         T Roberson, D Baker, T Clark, N McDonald          
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 USC                                                 3:28.81F  1 
     1) Bailey Lear JR                  2) Jan'Taijah Ford SO             
     3) Kimberly Harris FR              4) Nicole Yeargin SR              
  2 Baylor                                              3:35.83   1 
     1) Kavia Francis FR                2) Arria Minor SO                 
     3) Lily Williams FR                4) Tontyana Sanders SR            
  3 Kansas State                                        3:39.84   2 
     1) O'shalia Johnson SO             2) Shalysa Wray SO                
     3) Lavaun Stephenson JR            4) Alex Ferguson JR               
  4 USC  'B'                                            3:41.32   3 
     1) Breanna Bernard-Joseph JR       2) Jasmine Jones FR               
     3) Chioma Okonkwo SO               4) Kimberly Harris FR             
  5 Oklahoma State                                      3:43.56   2 
     1) Tori Ortiz JR                   2) Nicolette Dixon SR             
     3) Michaela Travers JR             4) Kalaya Ali SO                  
  6 Arizona                                             3:44.14   2 
     1) Grace Reinholz SO               2) Alyssa Blockburger FR          
     3) Anna Foreman SO                 4) Shannon Meisberger JR          
  7 TCU                                                 3:48.54   1 
     1) Tatianna Martinez SO            2) Satanya Wright SR              
     3) Teleda Williams JR              4) Asiah Fields JR                
  8 Arizona State                                       3:52.53   2 
     1) Arius Williams SO               2) Keira Christie-Galloway JR     
     3) Taryn Hankins SO                4) Ta'nalya Gordon JR             
  9 Baylor  'B'                                         3:54.16   3 
     1) Cierra Wash FR                  2) Mariah Ayers SO                
     3) Morgan Stewart SR               4) Briana Garcia JR               
 10 Kansas State  'B'                                   4:00.12   3 
     1) Regan Dineen FR                 2) Cayli Hume SR                  
     3) Maddie Righter SO               4) Chantoba Bright JR             
 -- TCU  'B'                                                DNS   3 
     1) Kennedy Crawford SR             2) Kyla Robinson-Hubbard SO       
     3) Jasmin Muhammad-Graham FR       4) Lailah White FR                
 -- Texas Tech                                              DNS   1 
     1) Lexye Price JR                  2) Nayanna Dubarry-Gay FR         
     3) Sylvia Schulz SO                4) Simone Watkins SO              
 
Event 11  Women High Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 1.98m  3/13/2009   Akela Jone, Kansas State                    
  Collegiate: C 1.98m  3/13/2009   Destinee Hooker, Texas                      
    Facility: F 1.96m  2/1/2020    Vashti Cunningham, Nike                     
        Meet: M 1.89m  2/10/2018   Zarriea Willis, Texas Tech                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lillian Lowe              JR Arizona                  1.76m    5-09.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  2 Sidney Sapp               JR Texas Tech               1.76m    5-09.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP  PPP    O    O  XXO  XXX 
  2 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                 1.76m    5-09.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Zarriea Willis               Unattached               1.76m    5-09.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 1.81 
      PPP  PPP    O   XO  XXO  XXX 
  5 Diana Ramos               SO Arizona                  1.71m    5-07.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  5 Morgan Smalls             FR USC                      1.71m    5-07.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP  PPP  PPP   XO  XXX 
  7 Falyn Reaugh              SR Oklahoma                 1.71m    5-07.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP  PPP   XO   XO  XXX 
  8 Maddie Righter            SO Kansas State             1.71m    5-07.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 1.76 
      PPP    O    O  XXO  XXX 
  9 Alexa Porpaczy            SO Arizona                  1.66m    5-05.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 
      PPP    O    O  XXX 
  9 Janique Burgher           SO Kansas State             1.66m    5-05.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 
      PPP    O    O  XXX 
 11 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta             1.66m    5-05.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 
        O    O   XO  XXX 
 11 Alyssa Miller             JR Baylor                   1.66m    5-05.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 
      PPP  PPP   XO  XXX 
 13 Moorea Long               JR Baylor                   1.66m    5-05.25 
     1.56 1.61 1.66 1.71 
        O    O  XXO  XXX 
 14 Callie Jones              SR Texas Tech               1.61m    5-03.25 
     1.56 1.61 1.66 
       XO    O  XXX 
 -- Jillian Johnson           SO TCU                         NH            
     1.56 1.61 1.66 1.71 
      PPP  PPP  PPP  XXX 
 
Event 12  Women Pole Vault
==========================================================================
  Collegiate: C 4.75m  1/24/2015   Demi Payne, Stephen F. Austin               
    Facility: F 4.46m  1/29/2021   Tuesdi Tidwell, Baylor                      
        Meet: M 4.30m  2/15/2020   Elise Romney, BYU                           
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ariadni Adamopoulou       SO Oklahoma Sta             4.37mM  14-04.00 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 4.27 4.32 4.37 4.45 
        P    P    O    O    O    O    P  XXO  XXP 
  2 Haley Rayburn             JR Arizona Stat             4.32mM  14-02.00 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 4.27 4.32 4.37 
        P   XO    O    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Tuesdi Tidwell            SR Baylor                   4.27m   14-00.00 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 4.27 4.32 4.37 
        P    P    P    P  XXO   XO    P  XXX 
  4 Alex Kubicek              FR Baylor                   4.17m   13-08.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 4.27 
        P    O   XO    O    O  XXX 
  5 Sevanna Hanson            SO Arizona Stat             4.17m   13-08.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 4.27 
        P   XO    O  XXO    O  XXX 
  6 Sarah Tackitt             SO Texas Tech               4.07m   13-04.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 
        P    O   XO    O  XXX 
  7 Ryleigh Redding           JR Texas Tech               4.07m   13-04.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 
        P    O    O   XO  XXX 
  8 Tommi Hintnaus            SR Arizona Stat             4.07m   13-04.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 4.17 
        P    O  XXO   XO  XXX 
  9 Elissa Ray                SR Oklahoma Sta             3.92m   12-10.25 
     3.57 3.77 3.92 4.07 
      XXO    O    O  XXX 
 10 Tysen Townsend            JR TCU                      3.77m   12-04.50 
     3.57 3.77 3.92 
        P   XO  XXX 
 11 Abby Bilsbury             SR Oklahoma                 3.77m   12-04.50 
     3.57 3.77 3.92 
        O  XXO  XXX 
 12 Anna Griffith             FR Texas Tech               3.57m   11-08.50 
     3.57 3.77 
        O  XXX 
 12 Katie Daily               JR Arizona                  3.57m   11-08.50 
     3.57 3.77 
        O  XXX 
 14 Alyssa Fisher             SO TCU                      3.57m   11-08.50 
     3.57 3.77 
      XXO  XXX 
 -- Allyn Tyer                JR Texas Tech                  NH            
     3.57 3.77 
        P  XXX 
 -- Chinne Okoronkwo          NA UNAT-Texas T                NH            
     3.57 
      XXX 
 -- Chloe Wall                SR Texas Tech                  NH            
     3.57 3.77 3.92 4.07 
        P    P    P  XXX 
 -- Gabby Carson              JR Oklahoma                    NH            
     3.57 3.77 
        P  XXX 
 -- Reagan Hukill             FR Kansas State                NH            
     3.57 
      XXX 
 
Event 13  Women Long Jump
=============================================================================
  Collegiate: C 6.91m  3/9/2012    Whitney Gipson, TCU                         
  Collegiate: C 6.91m  2/23/2002   Elva Goulbourne, Auburn                     
    Facility: F 6.68m  2/1/2020    Yanis David, Puma                           
        Meet: M 6.57m  2/14/2020   Ruth Usoro, Texas Tech                      
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
  1 Monae' Nichols            SR Texas Tech               6.56m   21-06.25  2 
      6.32m  6.56m  6.41m  6.11m  FOUL  6.04m
  2 Morgan Smalls             FR USC                      6.40m   21-00.00  2 
      FOUL  FOUL  6.11m  5.67m  6.40m  5.98m
  3 Ruth Usoro                SR Texas Tech               6.29m   20-07.75  2 
      6.29m  FOUL  6.19m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Chantoba Bright           JR Kansas State             6.19m   20-03.75  1 
      5.95m  6.06m  FOUL  6.19m  FOUL  FOUL
  5 Taishia Pryce             SR Kansas State             6.17m   20-03.00  2 
      6.17m  FOUL  6.12m  FOUL  6.15m  6.09m
  6 Rhianna Phipps            FR Kansas State             6.14m   20-01.75  1 
      6.14m  6.00m  5.64m  5.47m  5.90m  FOUL
  7 Symone Washington         JR Oklahoma                 6.02m   19-09.00  2 
      5.83m  5.79m  6.02m  5.76m  5.77m  FOUL
  8 Essence Thomas            SR Oklahoma                 5.98m   19-07.50  2 
      FOUL  5.98m  4.10m  FOUL  5.93m  FOUL
  9 Wurrie Njadoe             SR Kansas State             5.95m   19-06.25  1 
      5.57m  5.66m  5.95m  FOUL  5.62m  5.61m
 10 Vitoria Alves             JR Kansas State             5.94m   19-06.00  1 
      FOUL  5.86m  5.94m            
 11 Ta'nalya Gordon           JR Arizona Stat             5.76m   18-10.75  1 
      5.76m  5.73m  5.46m            
 12 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta             5.73m   18-09.75  1 
      5.71m  FOUL  5.73m            
 13 Saara Hakanen             SO Oklahoma Sta             5.71m   18-09.00  1 
      FOUL  FOUL  5.71m            
 14 Caira Pettway             SR Baylor                   5.70m   18-08.50  1 
      5.67m  5.70m  5.60m            
 15 Ryan Roane                SR Oklahoma Sta             5.67m   18-07.25  2 
      5.56m  5.65m  5.67m            
 16 Tiana Poirier-Shelton     JR Arizona                  5.63m   18-05.75  1 
      4.98m  5.63m  FOUL            
 17 Mikeisha Welcome          SO Oklahoma                 5.62m   18-05.25  2 
      5.61m  5.62m  5.46m            
 18 Skylar Sieben             SO Arizona                  5.61m   18-05.00  1 
      5.61m  5.48m  5.45m            
 19 Chelsey Cole              SR Texas Tech               5.58m   18-03.75  2 
      5.58m  5.45m  5.43m            
 20 Nura Muhammad             SR Oklahoma                 5.55m   18-02.50  1 
      3.65m  5.26m  5.55m            
 21 Helena McLeod             SR Oklahoma                 5.52m   18-01.50  2 
      5.52m  FOUL  5.46m            
 22 Nicole Ume-Ezeoke         JR Oklahoma                 5.46m   17-11.00  1 
      FOUL  5.46m  5.39m            
 23 Regan Dineen              FR Kansas State             5.45m   17-10.75  1 
      5.45m  5.42m  5.32m            
 24 Kennedy Adams             FR Texas Tech               5.40m   17-08.75  1 
      5.22m  5.34m  5.40m            
 25 Christina Warren          SO Arizona Stat             5.27m   17-03.50  1 
      FOUL  5.00m  5.27m            
 -- Alyssa Miller             JR Baylor                     DNS             1 
 
Event 14  Women Triple Jump
=============================================================================
  Collegiate: C 14.53m  1/20/2018   Keturah Orji, Georgia                      
    Facility: F 14.28m  1/23/2021   Ruth Usoro, Texas Tech                     
        Meet: M 13.41m  2/8/2019    Shardia Lawrence, Kansas State             
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
  1 Rhianna Phipps            FR Kansas State            13.52mM  44-04.25  2 
      13.30m  12.53m  13.31m  12.82m  13.03m  13.52m
  2 Anigbata Chinonyelum      JR Kansas State            13.29m   43-07.25  2 
      13.29m  12.41m  13.22m  FOUL  PASS  PASS
  3 Chantoba Bright           JR Kansas State            13.28m   43-07.00  2 
      12.89m  12.84m  13.28m  12.98m  FOUL  FOUL
  4 Saara Hakanen             SO Oklahoma Sta            13.18m   43-03.00  1 
      12.55m  FOUL  12.99m  FOUL  FOUL  13.18m
  5 Essence Thomas            SR Oklahoma                13.05m   42-09.75  2 
      12.44m  FOUL  12.70m  12.71m  13.05m  FOUL
  6 Allanah Lee               JR Oklahoma                12.84m   42-01.50  1 
      FOUL  FOUL  12.67m  12.41m  12.84m  FOUL
  7 Mikeisha Welcome          SO Oklahoma                12.83m   42-01.25  2 
      12.76m  12.60m  11.95m  12.83m  FOUL  12.67m
  8 Monae' Nichols            SR Texas Tech              12.80m   42-00.00  2 
      12.65m  FOUL  12.80m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Chinne Okoronkwo          NA UNAT-Texas T            12.80m   42-00.00  2 
      12.80m  FOUL  12.64m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Claudimira Landim         SO TCU                     12.34m   40-06.00  1 
      FOUL  FOUL  12.34m            
 11 Christina Warren          SO Arizona Stat            12.13m   39-09.75  1 
      12.13m  11.98m  11.30m            
 12 Chelsey Cole              SR Texas Tech              12.10m   39-08.50  2 
      11.66m  FOUL  12.10m            
 13 Callie Jones              SR Texas Tech              12.03m   39-05.75  1 
      11.70m  11.82m  12.03m            
 14 Kennedy Adams             FR Texas Tech              11.91m   39-01.00  1 
      11.91m  FOUL  FOUL            
 15 Alexandria Burns          SO TCU                     11.80m   38-08.75  1 
      11.80m  FOUL  11.34m            
 16 Nicole Ume-Ezeoke         JR Oklahoma                11.68m   38-04.00  1 
      FOUL  11.68m  FOUL            
 17 Symone Washington         JR Oklahoma                11.30m   37-01.00  1 
      11.30m  FOUL  FOUL            
 -- Nura Muhammad             SR Oklahoma                  FOUL             1 
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Sydnee Larkin             SO Arizona Stat               DNS             2 
 
Event 15  Women Shot Put
=============================================================================
  Collegiate: C 19.56m  3/10/2017   Raven Saunders, Ole MIee                   
    Facility: F 18.35m  2/2/2013    Michelle Carter, Unattached                
        Meet: M 17.34m  2/15/2020   Laulauga Tausaga, Iowa                     
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
  1 Samantha Noennig          JR Arizona                 18.25mM  59-10.50  2 
      17.57m  17.41m  FOUL  17.64m  17.59m  18.25m
  2 Jorinde Van Klinken       JR Arizona Stat            17.67mM  57-11.75  2 
      16.75m  17.67m  16.84m  16.72m  16.82m  16.34m
  3 Payden Montana            JR Oklahoma                16.48m   54-01.00  2 
      15.67m  16.32m  FOUL  16.15m  16.09m  16.48m
  4 Lauren Jones              SR Oklahoma                16.26m   53-04.25  2 
      15.72m  FOUL  15.49m  15.47m  FOUL  16.26m
  5 Faith Ette                JR Oklahoma                15.72m   51-07.00  2 
      FOUL  15.35m  FOUL  15.22m  FOUL  15.72m
  6 Taylor Latimer            JR Kansas State            15.51m   50-10.75  2 
      14.73m  15.51m  FOUL  FOUL  FOUL  15.19m
  7 Sierra Freeland           SR BYU                     15.51m   50-10.75  2 
      15.51m  FOUL  FOUL  14.41m  13.98m  14.92m
  8 Mikayla Deshazer          SO Baylor                  14.79m   48-06.25  2 
      14.79m  14.61m  14.70m  FOUL  13.88m  FOUL
  9 Jaycee Schroeder          FR Kansas State            14.51m   47-07.25  1 
      FOUL  12.82m  14.51m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Kayli Johnson             SR Texas Tech              14.26m   46-09.50  2 
      FOUL  FOUL  14.26m            
 11 Brooklin Klopf            SR TCU                     14.03m   46-00.50  2 
      14.03m  14.03m  14.01m            
 12 Jordan Williams           JR TCU                     13.81m   45-03.75  1 
      13.81m  FOUL  FOUL            
 13 Field Gatlin              FR Texas Tech              13.62m   44-08.25  1 
      FOUL  13.62m  13.47m            
 14 Paige Low                 FR Oklahoma                13.16m   43-02.25  1 
      13.16m  12.77m  12.77m            
 15 Jordan Spradlin           SO Arizona                 12.57m   41-03.00  1 
      11.73m  11.33m  12.57m            
 16 Abigale Rhodes            FR Texas Tech              12.44m   40-09.75  1 
      FOUL  FOUL  12.44m            
 17 Skylar Sieben             SO Arizona                 11.75m   38-06.75  1 
      11.23m  11.29m  11.75m            
 18 Bailey Golden             JR Oklahoma Sta            11.71m   38-05.00  1 
      11.71m  11.39m  FOUL            
 19 Maddie Meiner             FR Oklahoma Sta            11.13m   36-06.25  1 
      10.34m  10.97m  11.13m            
 20 Madison Langley-Walker    JR Oklahoma                 8.88m   29-01.75  1 
      8.38m  8.88m  FOUL            
 
Event 16  Women Weight Throw
==========================================================================
  Collegiate: C 25.56m  3/10/2007   Brittany Riley, Souther Illinois           
    Facility: F 21.56m  2/4/2012    Kelly Closse, Texas Tech                   
        Meet: M 22.57m  2/14/2020   Shey Taiwo, Ole Miss                       
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Seasons Usual             SR Texas Tech              20.79m   68-02.50 
      20.79m  20.57m  20.44m  FOUL  20.22m  FOUL
  2 Lauren Jones              SR Oklahoma                20.22m   66-04.25 
      FOUL  20.22m  19.88m  19.47m  FOUL  FOUL
  3 Shaelyn Ward              SR Kansas State            20.14m   66-01.00 
      19.06m  19.86m  19.37m  FOUL  FOUL  20.14m
  4 Kayli Johnson             SR Texas Tech              19.26m   63-02.25 
      17.73m  17.41m  18.33m  18.74m  17.85m  19.26m
  5 Taylor Latimer            JR Kansas State            18.91m   62-00.50 
      18.66m  FOUL  18.91m  18.68m  FOUL  FOUL
  6 Jasmine Greer             FR Kansas State            17.94m   58-10.25 
      15.11m  16.39m  17.32m  17.94m  16.48m  17.07m
  7 Mikayla Deshazer          SO Baylor                  16.75m   54-11.50 
      16.75m  15.37m  15.48m  15.49m  FOUL  14.21m
  8 Field Gatlin              FR Texas Tech              16.39m   53-09.25 
      15.65m  16.20m  16.39m  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Samone Turner             JR Baylor                  15.98m   52-05.25 
      15.18m  14.27m  15.98m  PASS  PASS  PASS
 10 Hannah Bradford           JR Oklahoma Sta            15.84m   51-11.75 
      15.84m  FOUL  15.83m            
 11 Jordan Williams           JR TCU                     15.56m   51-00.75 
      15.56m  15.33m  FOUL            
 12 Abigale Rhodes            FR Texas Tech              15.42m   50-07.25 
      15.42m  14.31m  FOUL            
 13 Jaycee Schroeder          FR Kansas State            14.60m   47-11.00 
      14.60m  14.24m  FOUL            
 
Event 17  Women 600 Yard Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:17.38  3/13/1982   Delisa Walton, Tennessee                  
    Facility: F 1:18.82  1/22/2011   Natoya Goule, South Plains                
        Meet: M 1:20.07  2/9/2019    Lily Beckford, TCU                        
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shannon Meisberger        JR Arizona                1:19.60M  1 
  2 Lexye Price               JR Texas Tech             1:20.97   1 
  3 Sylvia Schulz             SO Texas Tech             1:21.71   1 
  4 Morgan Stewart            SR Baylor                 1:22.48   1 
  5 Gabija Galvydyte          SO Oklahoma Sta           1:22.59   2 
  6 Joanna Archer             JR Texas Tech             1:22.70   1 
  7 Jasmin Muhammad-Graham    FR TCU                    1:23.79   2 
  8 Tori Ortiz                JR Oklahoma Sta           1:24.05   3 
  9 Michaela Travers          JR Oklahoma Sta           1:24.14   3 
 10 Nicolette Dixon           SR Oklahoma Sta           1:24.45   3 
 11 Rilee Rigdon              JR Oklahoma Sta           1:24.58   2 
 12 Athena Montgomery            Arizona                1:25.47   2 
 13 Kalaya Ali                SO Oklahoma Sta           1:26.11   2 
 14 Alyssa Blockburger        FR Arizona                1:26.21   1 
 15 Chloe Gangnath            SO Baylor                 1:27.33   4 
 16 Lailah White              FR TCU                    1:27.36   4 
 17 Kyla Robinson-Hubbard     SO TCU                    1:29.22   3 
 18 Mackenzie Michael         FR Oklahoma Sta           1:33.22   3 
 19 Megan Mann                SR Oklahoma Sta           1:34.28   4 
 -- Maddie Salek              JR Oklahoma Sta               DNS   2 
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C  6.45  3/1/2017    Christian Coleman, Tennessee                
  Collegiate: C  6.45  2/20/1999   Leonard Myles-Mills, BYU                    
    Facility: F  6.52  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M  6.56  2/8/2019    Divine Oduduru, Texas Tech                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brendon Stewart           JR USC                       6.61Q  1 
  2 TJ Brock Jr               SR TCU                       6.65Q  3 
  3 Derrius Rodgers           NA UNAT-Texas T              6.73Q  2  6.722
  4 Demarius Smith            SR Oklahoma                  6.67q  1 
  5 Blake Hennesay            JR TCU                       6.72q  3 
  6 Jacolby Shelton           JR Texas Tech                6.73q  1  6.728
  7 Antonio Mitchell II       SR Arizona Stat              6.73q  2  6.730
  8 Bryson Stubblefield       FR TCU                       6.78q  1 
  9 Keion Sutton              NA UNAT-Texas T              6.80   2 
 10 Easton Bianchi            SO BYU                       6.81   3 
 11 Joseph Sheffield          SR Oklahoma                  6.84   2  6.831
 12 Daniel Robinson           JR USC                       6.84   3  6.833
 13 Trent Stimac              JR Arizona                   6.86   2 
 14 Dennis Phillips           FR TCU                       6.87   3 
 15 Tayvian Cunningham        SR Arizona                   6.88   2 
 16 Daniel Omah               FR Texas Tech                6.90   1 
 17 Trevor Volpe              JR Arizona                   6.94   3 
 18 Austin Kratz              JR Arizona Stat              6.95   1 
 19 Landon Maxfield           SO BYU                       7.03   1 
 20 Max Braht                 SO Oklahoma Sta              7.12   2 
 21 Eli Hazlett               FR BYU                       7.22   3 
 
Event 21  Men 60 Meter Dash
================================================================
  Collegiate: C  6.45  3/1/2017    Christian Coleman, Tennessee                
  Collegiate: C  6.45  2/20/1999   Leonard Myles-Mills, BYU                    
    Facility: F  6.52  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M  6.56  2/8/2019    Divine Oduduru, Texas Tech                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brendon Stewart           JR USC                       6.58  
  2 TJ Brock Jr               SR TCU                       6.65  
  3 Antonio Mitchell II       SR Arizona Stat              6.67   6.663
  4 Demarius Smith            SR Oklahoma                  6.67   6.668
  5 Derrius Rodgers           NA UNAT-Texas T              6.68  
  6 Blake Hennesay            JR TCU                       6.71  
  7 Jacolby Shelton           JR Texas Tech                6.73  
  8 Bryson Stubblefield       FR TCU                       6.86  
 
Event 22  Men 200 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 20.02  3/10/2018   Elijah Hall, Houston                        
    Facility: F 20.08  2/23/2019   Divine Oduduru, Texas Tech                  
        Meet: M 20.71  2/14/2020   Jereem Richards, Adidas                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Karayme Bartley           NA UNAT-Texas T             20.60M  1 
  2 Zach Shinnick             SR USC                      20.70M  2 
  3 Tinotenda Matiyenga       SR TCU                      20.82   4 
  4 Kundai Maguranyanga       JR TCU                      21.02   2 
  5 Eric Allen Jr.            JR USC                      21.17   2  21.162
  6 Easton Bianchi            SO BYU                      21.17   3  21.167
  7 Simbarashe Maketa         SO TCU                      21.18   3 
  8 Antonio Mitchell II       SR Arizona Stat             21.24   4 
  9 Brendon Stewart           JR USC                      21.34   5 
 10 Maj Williams              SR Arizona                  21.40   5 
 11 Nicholas Ramey            SO USC                      21.44   7 
 12 Johnnie Blockburger       FR Arizona                  21.45   8 
 13 Salim Epps                FR Oklahoma                 21.46   6 
 14 Daniel Omah               FR Texas Tech               21.53   5 
 15 Tayvian Cunningham        SR Arizona                  21.58   6  21.571
 16 Ashton O'Conner           SO Texas Tech               21.58   1  21.579
 17 Dennis Phillips           FR TCU                      21.59   6 
 18 Daniel Robinson           JR USC                      21.61   3 
 19 Landon Maxfield           SO BYU                      21.72   9  21.714
 20 Trevor Volpe              JR Arizona                  21.72   7  21.720
 21 Josiah Macinnis           SR Texas Tech               21.84   6 
 22 Trent Stimac              JR Arizona                  21.88   7 
 23 Noah Green                JR USC                      21.91   7 
 24 Eli Hazlett               FR BYU                      22.30   9 
 25 Lesley Mahlakoane         JR Arizona                  22.58   8 
 26 Elijah Morris             SO Baylor                   22.81   9 
 27 Fredrick Zenny            SO TCU                      22.86   8 
 28 Deshaun Jones             JR Baylor                   23.08   9 
 -- Courtney Lindsey          JR Texas Tech                 DNF   1 
 -- TJ Brock Jr               SR TCU                        DNS   5 
 -- Kentre Patterson          SR Arizona Stat               DNS   8 
 -- Jacolby Shelton           JR Texas Tech                 DNS   4 
 
Event 23  Men 400 Meter Dash
===================================================================
  Collegiate: C 44.52  3/10/2018   Michael Norman, USC                         
    Facility: F 45.19  2/23/2019   Wil London, Baylor                          
        Meet: M 45.38  2/8/2019    Jonathan Jones, Texas                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chancellor Stephenson     SR Texas Tech               46.86   2 
  2 Howard Fields III         SR Baylor                   46.88   1 
  3 Nicholas Ramey            SO USC                      46.94   2 
  4 Michael Bluth             SR BYU                      46.95   1 
  5 Maj Williams              SR Arizona                  47.11   1 
  6 Johnnie Blockburger       FR Arizona                  47.14   3 
  7 Cameron Samuel            SR USC                      47.21   4 
  8 Dubem Nwachukwu           JR Arizona Stat             47.28   2 
  9 Christopher DuPree        FR Baylor                   47.73   3 
 10 Hasani Barr               SO Baylor                   48.14   3 
 11 Josiah Macinnis           SR Texas Tech               48.23   5 
 12 Dillon Bedell             FR Baylor                   48.27   5 
 13 David Seete               FR TCU                      48.40   5 
 14 Sean Wilson               SO Kansas State             48.53   6 
 15 Tim Lambert               SO Kansas State             48.68   6 
 16 Colten Yardley            SR BYU                      48.71   4 
 17 Cortez Ruiz               JR BYU                      48.83   6 
 18 Lesley Mahlakoane         JR Arizona                  49.09   4 
 19 Logan Hasher                 Arizona                  50.37   6 
 20 Andrew Arth               SO USC                      50.77   6 
 21 Fredrick Zenny            SO TCU                      52.62   5 
 -- Isaiah Levingston         JR Oklahoma                   DNF   5 
 -- Calvin Wilson             JR Arizona                    DNS   4 
 -- Ethan Brown               SO TCU                        DNS   2 
 -- Ryan Champlin             SR Texas Tech                 DNS   3 
 
Event 24  Men 800 Meter Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:44.84  3/4/1989    Paul Ereng, Virginia                      
    Facility: F 1:45.19  1/27/2018   Michael Saruni, UTEP                      
        Meet: M 1:49.11  2/10/2018   Erik Martinsson, UT-Arlington             
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Juan Diego Castro         JR Oklahoma Sta           1:48.29M  1 
  2 Butare Rugenerwa          JR West Texas A           1:48.48M  1 
  3 Marco Vilca               FR Texas Tech             1:48.70M  1 
  4 Sven Cepus                JR Texas Tech             1:49.57   1 
  5 Owen Likins               FR Texas Tech             1:49.80   1 
  6 Arnaud Taki               SR West Texas A           1:50.61   2 
  7 Tanner Hagstrom           SO Arizona                1:53.59   2 
  8 Alec Atteberry            JR Baylor                 1:53.83   2 
  9 Triston Read              FR Oklahoma Sta           1:54.39   2 
 10 Ryan Martin               FR TCU                    1:54.72   3 
 11 Jordan Gledhill           SO Oklahoma               1:55.21   3 
 12 Derek King                SR Oklahoma               1:55.34   2 
 13 Jesse Hernandez           FR Baylor                 1:55.77   3 
 14 Carson Yarbrough          SO Baylor                 1:56.19   3 
 15 Timothy (TJ) Gregg        NA UNAT-Texas T           1:57.52   3 
 16 Johnelle Joe              JR Oklahoma               1:58.62   2 
 -- Reece Skinner             SO Texas Tech                 DNF   1 
 
Event 25  Men 1 Mile Run
===================================================================
  Collegiate: C 3:52.01  2/26/2017   Edward Cheserek, Oregon                   
    Facility: F 3:58.48  2/9/2008    Haron Lagat, Unattached                   
        Meet: M 4:09.33  2/10/2018   Nick Rivera, Unattached                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jordan Gledhill           SO Oklahoma               4:17.46   1 
  2 Kian Davis                FR Oklahoma Sta           4:19.15   1 
  3 Paul Sherrill             FR Texas Tech             4:19.77   1 
  4 Ryan Martin               FR TCU                    4:24.93   2 
  5 Timothy (TJ) Gregg        NA UNAT-Texas T           4:25.03   2 
  6 Christopher Middleton-Pe  FR Oklahoma Sta           4:25.06   1 
  7 Kade Hulett               SO Baylor                 4:25.72   2 
  8 Nick Kenville             SR Oklahoma Sta           4:26.84   1 
  9 Lakelin Conrad            JR TCU                    4:28.07   1 
 10 Alec Atteberry            JR Baylor                 4:28.74   1 
 11 Kirk Zuber                NA UNAT-Texas T           4:29.16   2 
 12 Drake Young               FR TCU                    4:34.18   2 
 13 Derek King                SR Oklahoma               4:37.86   1 
 -- Ethan Anderson            FR TCU                        DNS   2 
 -- Philip Roxas              JR Baylor                     DNS   2 
 
Event 26  Men 3000 Meter Run
===================================================================
  Collegiate: C 7:38.59  2/14/2004   Alistair Cragg, Arkansas                  
    Facility: F 8:06.84  1/14/2012   Kennedy Kithuka, Wayland Baptist          
        Meet: M 8:09.97  2/15/2020   Dylan Ko, Colorado Min                    
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Edward (EJ) Rush          FR Texas Tech             8:33.32   1 
  2 Berry Cox                 FR Oklahoma               8:43.13   1 
  3 Josh Ligas                FR USC                    8:48.73   1 
  4 Luke Estes                NA UNAT-Texas T           8:49.14   1 
  5 Eric Maclean              NA UNAT-Texas T           8:49.89   1 
  6 Ryan Teuscher             FR Oklahoma               8:53.68   1 
  7 Philip Roxas              JR Baylor                 8:57.04   1 
  8 Bryce Boggs               NA UNAT-Texas T           8:57.48   1 
  9 Noah Hamilton             NA UNAT-Texas T           9:09.90   2 
 10 Thomas Velvin             NA UNAT-Texas T           9:16.30   1 
 11 Luke Schwartz             FR Oklahoma               9:18.40   1 
 12 Jaden Tumale              NA UNAT-Texas T           9:18.87   2 
 13 Andrew Hamilton           NA UNAT-Texas T           9:24.34   2 
 -- Owen Likins               FR Texas Tech                 DNF   1 
 -- Ethan Anderson            FR TCU                        DNS   2 
 -- Lakelin Conrad            JR TCU                        DNS   1 
 -- Drake Young               FR TCU                        DNS   2 
 -- Bennett Barnett           NA UNAT-Texas T               DNS   1 
 -- Kade Hulett               SO Baylor                     DNS   2 
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
  Collegiate: C  7.35  3/9/2019    Grant Holloway, Florida                     
    Facility: F  7.52  1/31/2020   Trey Cunninghamd, Florida State             
        Meet: M  7.64  2/15/2020   Robert Dunning, Alabama                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jamar Marshall Jr.        FR Arizona Stat              7.76Q  1 
  2 Maliek Kendall            SR Texas Tech                7.95Q  2  7.945
  3 Kentre Patterson          SR Arizona Stat              7.86q  1 
  4 Isaiah Levingston         JR Oklahoma                  7.95q  2  7.949
  5 Rainey Anderson           JR TCU                       8.06q  2 
  6 Deshaun Jones             JR Baylor                    8.07q  2 
  7 Jasher Foster             SR Oklahoma                  8.11q  1  8.101
  8 Elijah Morris             SO Baylor                    8.11q  1  8.110
  9 Dominic Gehr              JR Arizona                   8.68   2 
 10 Fynn Zenker               FR Texas Tech                8.70   1 
 11 Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta              9.03   1 
 -- Kristo Simulask           JR Oklahoma                   DNF   2 
 -- Garry Williams            SR Oklahoma                   DNS   1 
 
Event 28  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
  Collegiate: C  7.35  3/9/2019    Grant Holloway, Florida                     
    Facility: F  7.52  1/31/2020   Trey Cunninghamd, Florida State             
        Meet: M  7.64  2/15/2020   Robert Dunning, Alabama                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Kentre Patterson          SR Arizona Stat              7.76  
  2 Jamar Marshall Jr.        FR Arizona Stat              7.81  
  3 Maliek Kendall            SR Texas Tech                7.95  
  4 Rainey Anderson           JR TCU                       7.97  
  5 Deshaun Jones             JR Baylor                    8.12  
  6 Jasher Foster             SR Oklahoma                  8.15  
  7 Elijah Morris             SO Baylor                    8.22  
 -- Isaiah Levingston         JR Oklahoma                   DNS  
 
Event 29  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================
  Collegiate: C 3:00.77  3/10/2018   USC                                       
                         Shinnick, Benjamin, Morgan, Norman                
    Facility: F 3:02.77  2/1/2020    Texas A&M, Texas A&M                      
                         Walton, Deadmon, Kokorin, Taplinm                 
        Meet: M 3:04.25  2/10/2018   TCU, TCU                                  
                         J Andrews, E Ogwo, K McClanahan, D Mokaleng       
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Baylor                                              3:07.50   1 
     1) Christopher DuPree FR           2) Hasani Barr SO                 
     3) Dillon Bedell FR                4) Howard Fields III SR           
  2 TCU                                                 3:08.23   1 
     1) Simbarashe Maketa SO            2) Tinotenda Matiyenga SR         
     3) Kundai Maguranyanga JR          4) Ethan Brown SO                 
  3 Arizona                                             3:09.20   1 
     1) Johnnie Blockburger FR          2) Calvin Wilson JR               
     3) Trevor Volpe JR                 4) Maj Williams SR                
  4 Texas Tech                                          3:09.30   1 
     1) Marco Vilca FR                  2) Chancellor Stephenson SR       
     3) Sven Cepus JR                   4) Josiah Macinnis SR             
  5 BYU                                                 3:09.75   2 
     1) Colten Yardley SR               2) Michael Bluth SR               
     3) Eli Hazlett FR                  4) Cortez Ruiz JR                 
  6 Oklahoma State                                      3:10.21   2 
     1) Ashton Hicks JR                 2) Justin Long JR                 
     3) Cash Merutka SO                 4) DeJuana McArthur SO            
 -- Arizona  'B'                                            DNF   3 
     1) Trent Stimac JR                 2) Logan Hasher                   
     3) Tanner Hagstrom SO              4) Lesley Mahlakoane JR           
 -- Baylor  'B'                                             DNF   3 
     1) Nicholi Brown FR                2) Carson Yarbrough SO            
     3) Alec Atteberry JR               4) Jesse Hernandez FR             
 -- Texas Tech  'B'                                         DNS   2 
     1) Josiah Macinnis SR              2) Sven Cepus JR                  
     3) Reece Skinner SO                4) Maliek Kendall SR              
 -- TCU  'B'                                                DNS   3 
     1) Blake Hennesay JR               2) David Seete FR                 
     3) Dennis Phillips FR              4) Fredrick Zenny SO              
 
Event 31  Men High Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 2.37m  3/11/1989   Hollis Conway, Louisiana-Lafaytette         
    Facility: F 2.33m  1/13/2018   Trey Culver, Texas Tech                     
        Meet: M 2.23m  2/14/2020   Justice Summerset, Arizona                  
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Tejaswin Shankar          SR Kansas State             2.25mM   7-04.50 
     1.99 2.04 2.09 2.14 2.19 2.22 2.25 2.28 
        P    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Earnie Sears              SR USC                      2.22m    7-03.25 
     1.99 2.04 2.09 2.14 2.19 2.22 2.25 2.28 
        P    P    O    O   XO    O  XXP    X 
  3 Vernon Turner             JR Oklahoma                 2.22m    7-03.25 
     1.99 2.04 2.09 2.14 2.19 2.22 2.25 2.28 
        P    P    O    O    O   XO    P  XXX 
  4 Jack Scarborough          JR Texas Tech               2.14m    7-00.25 
     1.99 2.04 2.09 2.14 2.19 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Chris Banks               JR Oklahoma                 2.09m    6-10.25 
     1.99 2.04 2.09 2.14 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Caleb Wilborn             SO Texas Tech               2.09m    6-10.25 
     1.99 2.04 2.09 2.14 
        O  XXO  XXO  XXX 
  7 Devon Richardson          SO Kansas State             2.04m    6-08.25 
     1.99 2.04 2.09 
        O    O  XXX 
  8 Keith Drapeau             SO Oklahoma                 1.99m    6-06.25 
     1.99 2.04 
        O  XXX 
 
Event 32  Men Pole Vault
==========================================================================
  Collegiate: C 5.95m  1/30/2021   KC Lightfoot, Baylor                        
    Facility: F 5.95m  1/30/2021   KC Lightfoot, Baylor                        
        Meet: M 5.50m  2/9/2018    Brandon Bray, Texas Tech                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 KC Lightfoot              JR Baylor                   6.00mC  19-08.25 
     4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 5.42 5.47 5.52 5.57 5.62 5.67 5.72 5.77 5.80 5.90 6.00 6.02 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  PPP   XO    O  XXO  XXX 
  2 Zach McWhorter            SO BYU                      5.62mM  18-05.25 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 5.42 5.47 5.52 5.57 5.62 5.67 5.72 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP   XO  PPP  PPP   XO  PPP  XXX 
  3 Cole Riddle               SR Arizona Stat             5.32m   17-05.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 5.42 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  4 Caleb Witsken             JR BYU                      5.32m   17-05.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 5.42 
      PPP  PPP  PPP    O   XO    O    O  XXX 
  5 Rory Maguire              FR Texas Tech               5.17m   16-11.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  6 Michael Chadwick          SR Arizona Stat             5.17m   16-11.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 5.32 
      PPP  PPP  PPP   XO    O  XXO  XXX 
  7 Logan Fraley              JR Texas Tech               5.02m   16-05.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 
      PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  8 Benjamin Conacher         FR Baylor                   5.02m   16-05.50 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 5.17 
      PPP  PPP  PPP    O   XO  XXX 
  9 Tanner Kippes             SO Arizona                  4.87m   15-11.75 
     4.37 4.57 4.72 4.87 5.02 
      PPP   XO    O    O  XXX 
 10 Brian Simon               FR Kansas State             4.72m   15-05.75 
     4.37 4.57 4.72 4.87 
      PPP   XO    O  XXX 
 11 Kristo Simulask           JR Oklahoma                 4.72m   15-05.75 
     4.37 4.57 4.72 4.87 
      XXO   XO    O  XXX 
 12 Kyle Stifflemire          SO Texas Tech               4.72m   15-05.75 
     4.37 4.57 4.72 4.87 
        O  XXO   XO  XXX 
 13 James Manders             JR Texas Tech               4.57m   15-00.00 
     4.37 4.57 4.72 
        O    O  XXX 
 13 Dominic Gehr              JR Arizona                  4.57m   15-00.00 
     4.37 4.57 4.72 
        O    O  XXX 
 15 Max Braht                 SO Oklahoma Sta             4.57m   15-00.00 
     4.37 4.57 4.72 
       XO    O  XXX 
 15 Fernando Martinez         SR TCU                      4.57m   15-00.00 
     4.37 4.57 4.72 
       XO    O  XXX 
 
Event 33  Men Long Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 8.59m  3/1/2002    Miguel Pate, Alabama                        
    Facility: F 8.12m  1/26/2002   Kevin Dilworth, Unattached                  
        Meet: M 8.05m  2/14/2020   Justin Hall, Texas Tech                     
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Justin Hall               NA UNAT-Texas T             7.84m   25-08.75 
      7.84m  7.71m  FOUL  7.81m  FOUL  7.69m
  2 Jalen Seals               SR Texas Tech               7.44m   24-05.00 
      7.44m  FOUL  FOUL  FOUL  7.32m  FOUL
  3 Tejaswin Shankar          SR Kansas State             7.38m   24-02.50 
      7.38m  7.05m  7.02m  6.80m  PASS  PASS
  4 Rayvon Allen              SR Oklahoma                 7.31m   23-11.75 
      7.29m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  7.31m
  5 Stephen Mackenzie         FR Oklahoma Sta             7.25m   23-09.50 
      7.25m  7.21m  7.20m  FOUL  6.94m  FOUL
  6 Garry Williams            SR Oklahoma                 6.99m   22-11.25 
      6.99m  FOUL  6.62m  FOUL  6.93m  6.73m
  7 Kameron Washington        JR Texas Tech               6.85m   22-05.75 
      6.84m  6.68m  6.40m  6.85m  FOUL  FOUL
  8 Joshua Anadu              SR Oklahoma Sta             6.64m   21-09.50 
      6.45m  6.48m  6.64m  6.52m  6.47m  6.40m
  9 William Edmonds           JR Oklahoma Sta             6.49m   21-03.50 
      6.46m  6.49m  6.18m  PASS  PASS  PASS
 10 Mohammad Almarhoun        JR Arizona                  6.30m   20-08.00 
      6.11m  3.67m  6.30m            
 11 Kunle Akinlosotu          FR Oklahoma                 5.73m   18-09.75 
      FOUL  5.73m  FOUL            
 -- Cameron Peters            NA UNAT-Texas T              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Evan Koach                SO TCU                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Jelaani Davis             JR Oklahoma                   DNS            
 
Event 34  Men Triple Jump
==========================================================================
  Collegiate: C 17.40m  2/22/1985   Mike Conley, Arkansas                      
    Facility: F 16.63m  1/29/2021   Chengetayi Mapaya, TCU                     
        Meet: M 16.69m  2/8/2019    Odaine Lewis, Texas Tech                   
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Chengetayi Mapaya         SR TCU                     16.85mM  55-03.50 
      16.80m  16.85m  PASS  16.34m  16.47m  PASS
  2 Jalen Seals               SR Texas Tech              15.93m   52-03.25 
      15.30m  15.46m  15.75m  FOUL  15.93m  15.49m
  3 Rayvon Allen              SR Oklahoma                15.70m   51-06.25 
      14.90m  15.60m  15.70m  15.61m  FOUL  13.93m
  4 Jalyn Jackson             JR USC                     15.62m   51-03.00 
      FOUL  FOUL  15.62m  15.61m  15.39m  15.30m
  5 Safin Wills               SO Texas Tech              15.61m   51-02.75 
      FOUL  15.44m  FOUL  15.51m  15.61m  FOUL
  6 Garry Williams            SR Oklahoma                15.12m   49-07.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  15.12m  FOUL
  7 Kunle Akinlosotu          FR Oklahoma                14.91m   48-11.00 
      14.45m  14.67m  14.91m  14.57m  14.16m  14.61m
 -- Jelaani Davis             JR Oklahoma                  FOUL            
      FOUL  PASS  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
Event 35  Men Shot Put
=============================================================================
  Collegiate: C 21.81m  2/23/2019   Payton Otterdahl, North Dakota State       
    Facility: F 20.94m  1/30/2021   Turner Washington, Arizona Stat            
        Meet: M 21.15m  2/9/2019    Jordan Geist, Arizona                      
    Name                    Year School                  Finals            H#
=============================================================================
  1 Turner Washington         JR Arizona Stat            21.85mC  71-08.25  2 
      19.51m  20.24m  20.60m  20.79m  20.88m  21.85m
  2 McKay Johnson             SR USC                     21.45mM  70-04.50  2 
      21.45m  FOUL  FOUL  20.30m  PASS  PASS
  3 Jordan Geist              JR Arizona                 20.37m   66-10.00  2 
      FOUL  19.87m  20.22m  19.88m  20.37m  19.96m
  4 Cooper Campbell           SR Oklahoma                18.07m   59-03.50  2 
      18.06m  FOUL  18.07m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Torrey Hickel             SR Oklahoma Sta            17.30m   56-09.25  2 
      16.68m  17.30m  FOUL  15.92m  FOUL  16.36m
  6 Nicholas Hardan           JR Baylor                  16.83m   55-02.75  2 
      16.83m  16.24m  16.52m  16.53m  16.01m  FOUL
  7 Braden Darrow             SR Texas Tech              16.62m   54-06.50  2 
      16.62m  16.47m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Bryant Parlin             SO Oklahoma                16.54m   54-03.25  2 
      FOUL  16.54m  FOUL  16.29m  16.25m  FOUL
  9 Diego Trevino             SO Oklahoma                15.75m   51-08.25  2 
      15.06m  15.75m  15.64m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Kyler Van Grouw           FR TCU                     15.58m   51-01.50  1 
      14.76m  15.40m  15.58m            
 11 Sam Mason                 FR Oklahoma Sta            14.64m   48-00.50  1 
      14.64m  FOUL  FOUL            
 12 Patrick Michaels          JR Oklahoma Sta            14.00m   45-11.25  1 
      14.00m  FOUL  FOUL            
 13 Zac Robbins               FR Oklahoma Sta            13.95m   45-09.25  1 
      13.80m  13.95m  FOUL            
 14 Jake Dyer                 JR Oklahoma Sta            12.86m   42-02.25  1 
      12.53m  12.86m  12.45m            
 15 Dominic Gehr              JR Arizona                 12.33m   40-05.50  1 
      11.92m  12.01m  12.33m            
 16 Fynn Zenker               FR Texas Tech              11.77m   38-07.50  1 
      11.16m  11.77m  FOUL            
 
Event 36  Men Weight Throw
==========================================================================
  Collegiate: C 25.58m  2/28/2015   Michael Lihrman, Wisconsin                 
    Facility: F 24.71m  1/19/2007   Libor Charfreitag, Mizuno                  
        Meet: M 21.62m  2/14/2020   Israel Oloyede, Arizona                    
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Israel Oloyede            JR Arizona                 22.87mM  75-00.50 
      20.73m  FOUL  22.87m  22.58m  FOUL  FOUL
  2 Gabriel Oladipo           SR Texas Tech              21.41m   70-03.00 
      FOUL  20.10m  FOUL  FOUL  21.41m  FOUL
  3 Colin Echols              SR Kansas State            19.26m   63-02.25 
      19.26m  19.13m  FOUL  18.94m  FOUL  FOUL
  4 Trey Knight               FR USC                     19.21m   63-00.25 
      18.48m  19.21m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Jacob Mechler             SO Texas Tech              19.00m   62-04.00 
      18.46m  19.00m  18.86m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Kade McCall               FR Kansas State            18.75m   61-06.25 
      FOUL  FOUL  18.30m  18.10m  18.75m  FOUL
  7 Edward Jeans              SR Oklahoma                18.69m   61-04.00 
      18.69m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Nicholas Hardan           JR Baylor                  17.81m   58-05.25 
      17.34m  FOUL  17.40m  FOUL  17.81m  FOUL
  9 Diego Trevino             SO Oklahoma                15.71m   51-06.50 
      15.71m  15.62m  15.33m  FOUL  15.45m  FOUL
 10 Sam Mason                 FR Oklahoma Sta            13.72m   45-00.25 
      13.72m  13.42m  13.66m            
 -- Zac Robbins               FR Oklahoma Sta              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Bayley Campbell           JR Oklahoma                   DNS            
      PASS  PASS  PASS            
 
Event 37  Men 600 Yard Run
===================================================================
  Collegiate: C 1:08.16  1/19/2018   Vincent Crisp, Texas Tech                 
    Facility: F 1:07.67  2/23/2019   Roshon Roomes, Iowa State                 
        Meet: M 1:06.93  2/15/2020   Moitalel Mpoke, South Plains              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ashton Hicks              JR Oklahoma Sta           1:08.53   1 
  2 Kyle Gale                 FR Kansas State           1:08.60   1 
  3 Tanner Hagstrom           SO Arizona                1:09.55   1 
  4 Cash Merutka              SO Oklahoma Sta           1:10.97   1 
  5 DeJuana McArthur          SO Oklahoma Sta           1:11.08   1 
  6 Tim Lambert               SO Kansas State           1:11.64   2 
  7 Johnelle Joe              JR Oklahoma               1:11.79   1 
  8 Triston Read              FR Oklahoma Sta           1:12.85   2 
  9 Reece Skinner             SO Texas Tech             1:13.06   2 
 10 Nicholi Brown             FR Baylor                 1:13.51   2 
 11 William Edmonds           JR Oklahoma Sta           1:13.75   2 
 12 Carson Yarbrough          SO Baylor                 1:13.80   2